Zestaw patelni – smaż z przyjemnością!

Codzienna praca w kuchni to nie tylko przygotowywanie dań – konieczne jest wcześniejszy wybór przepisu, przygotowanie składników, wybór odpowiednich przypraw. Po długim dniu w pracy czy w szkole dodatkowe gotowanie może być dla nas męczące. Warto wiec wybrać garnki i patelnie, które będą nas wspierać w codziennym przygotowaniu posiłków i całkowicie zmienią nasze podejście do gotowania.

Patelnie dopasowane do potrzeb użytkownika

Smażenie potraw jeszcze nigdy nie było tak proste – zestaw patelni w naszej kuchni pozwoli nam na przygotowanie zarówno ryb, mięs, jak i smażonych warzyw. Nowoczesne patelnie zaskoczą nas licznymi innowacjami oraz rozwiązaniami, których nie powstydziłaby się profesjonalna kuchnia w cenionej restauracji! Jednymi z najchętniej stosowanych dzisiaj są patelnie z powłokami ceramicznymi. Dzięki powłokom tego typu jedzenie nie przywiera do dna patelni, przez co minimalizowane jest ryzyko przypalania jedzenia. Drugą zaleta powłok ceramicznych jest możliwość smażenia na niewielkiej ilości tłuszczu – to z kolei sprawia, że zmniejsza się kaloryczność potrawy! Ciekawym rozwiązaniem w kuchni okażą się także patelnie granitowe, których design nawiązuje do naturalnej struktury kamienia. Patelnia granitowa doskonale wpisze się w kuchnię zaaranżowaną w stylu angielskim czy też industrialnym, potwierdzając, że przedmioty użytkowe mogą być nie tylko funkcjonalne, ale również piękne.

Garnki do codziennego gotowania

Jak gotować sprawniej każdego dnia? Kluczem jest wybranie odpowiednich garnków. Wśród licznych propozycji topowych producentów z pewnością warto zwrócić uwagę na garnki wykonane ze stali nierdzewnej 18/10. Tego rodzaju materiał jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci, pojawianiem się ognisk rdzy, wysokimi temperaturami. W dnach garnków stalowych umieszcza się dyski, których zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła.