Zastosowanie prefabrykowanych ścian betonowych

Prefabrykowane ściany betonowe wielu osobom kojarzą się z blokami z wielkiej płyty, które masowo pojawiały się w Polsce w latach 70. I jest to jak najbardziej prawidłowe skojarzenie. Choć należy mieć na uwadze, że technologia w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat bardzo mocno się zmieniła.

Nowoczesne prefabrykowane ściany betonowe

Współczesne ściany z prefabrytaktów oprócz znamy mają nie wiele wspólnego z tymi, które znamy z wielkomiejskich blokowisk. Są zdecydowanie lepszej jakości, izolują nas przed hałasami dochodzącymi zewnątrz. Nic dziwnego, że po to rozwiązanie coraz chętniej sięgają architekci. To rozwiązanie ma bardzo wiele zalet.

Po pierwsze budowa samego domu jest błyskawiczna i bardzo przypomina zabawę klockami. Warto wiedzieć, iż na rynku dostępne są specjalne prefabrykowane ściany, które w całości wykonane są z betonu. Idealnie nadają się na ściany naszego domu. A zatem w ciągu kilku dni mamy możliwość zbudować postawić budynek w stanie surowym. Oczywiście to rozwiązanie ma pewne wady. jedna z nich jest cena. Za ściany z prefabrykatów będziemy musieli zapłacić więcej. Ale z drugiej strony nie bez powodu mawia się, że czas to pieniądz…

Większość ścian tego typu posiada specjalne zaczepy, dzięki którym montuje się je naprawdę błyskawicznie i łatwo. Większość firm sprzedających ściany z prefabrykatu oferuje w pakiecie montaż. Co jest ogromnym ułatwieniem dla inwestora. Nie musi on szukać fachowców, którzy urzeczywistnią wizję architekta.

Daj się ponieść wyobraźni

Ściany tego typu pozwalają nam na ogromna dowolność. Bez problemu możemy stworzyć najbardziej fantazyjną bryłę, jaka przyjdzie nam do głowy. Ogranicza nas praktycznie tylko nasza fantazja oraz zasobność portfela.

Takie ściany możemy też błyskawicznie wykończyć, nie musimy ich gruntować czy szpachlować. Są idealnie gładkie.

Praktycznie zaraz po postawianiu ich na fundamentach możemy zabrać się malowanie czy tapetowanie. To świetna wiadomość dla osób, które chcą jak najszybciej zamieszkać w nowym domu.

Gdzie możemy zobaczyć ściany stworzone z betonu prefabrykowanego?

Ściany z prefabrykatów betonowych najczęściej stosuje się w nowoczesnych domach jednorodzinnych, choć zdarza się, że to rozwiązanie stosowane jest w budynkach użyteczności publicznej. Jednak o wiele rzadziej, wszystko rozbija się o kwestie finansowe…

Podsumowując ściany betonowe prefabrykowane to świetne rozwiązanie dla Niecierpliwych inwestorów z zasobnym portfelem. Mogą one stanowić ciekawą alternatywę dla domku z bali drewnianych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/prefabrykowane-sciany-betonowe-i-podwaliny – prefabrykowane ściany betonowe