Zamiast świątecznej nudy – christmas party!

Święta stwarzają najlepszą sposobność, żeby nadrobić towarzyskie zaległości i spędzić wreszcie czas z tymi, na których najbardziej nam zależy. Wigilię i Boże Narodzenie przeważnie spędzamy na rodzinnych uroczystościach, podczas których dzielimy się opłatkiem, delektujemy tradycyjnymi potrawami i śpiewamy kolędy. Przełamaniem tradycyjnej konwencji może stać się christmas party zorganizowane 26 grudnia. Jak przygotować wesołe spotkanie, które ożywi świąteczne obchody?

Świąteczny klimat

Podstawą udanej imprezy świątecznej jest otoczenie. W domu nie może zabraknąć akcentów, które będą podkreślać bożonarodzeniowy charakter spotkania. Jemioła zawieszona pod sufitem, kolorowe ozdobne skarpety i duża ilość świec stworzą pożądany, ciepły klimat. Zamiast radiowych hitów, puść w tle uwielbiane przez wszystkich, znane piosenki. Pewnym sposobem na rozruszanie towarzystwa i świetną zabawę jest karaoke. Znajomi i członkowie rodziny będą zachwyceni, kiedy będą mogli pośpiewać wraz z Mariah Carey albo Georgem Michaelem nieśmiertelne świąteczne przeboje.

Stroje

Sweterki w renifery, bałwanki i norweskie wzory nie są już symbolem świątecznego, amerykańskiego kiczu. Przed imprezą poinformuj znajomych, że na spotkaniu obowiązuje specyficzny dress code. Jeśli któryś z gości nie posiada w swojej garderobie stosownego wdzianka, zadbaj o to, aby nie czuł się wśród gości nieswojo. Mikołajowe czapeczki albo opaski z rogami renifera wystarczą, żeby każdy poczuł świąteczny klimat.

Ogród

Czy można wyobrazić sobie święta bez iluminacji w ogrodzie?  Ogrodowe dekoracje świąteczne w postaci lampek, neonów i wolnostojących figur ciekawie rozświetlą posesję i sprawią, że widok roztaczający się  z okien będzie naprawdę imponujący. Sznurami różnokolorowych świecidełek najlepiej oplątać meble ogrodowe, drzewka, altankę i balustrady. Lampki w kształcie sopelków będą pięknie komponować się ze spadem dachu albo zadaszeniem tarasu.