Zamawiamy okna na wymiar

Kupno nowej stolarki okiennej to spore wyzwanie – poza wyborem konkretnego rodzaju okien musimy zastanowić się, czy interesują nas okna gotowe czy też może okna na wymiar. Oba rozwiązania mają wiele zalet, jednak okna na wymiar są coraz chętniej wybierane. Dlaczego?

Czy okna na wymiar są lepsze niż gotowe okna?

Nie ma wątpliwości, że najważniejszą zaletą gotowych okien jest ich szeroka dostępność. Okna takie dostaniemy praktycznie „od ręki”, są dostępne w atrakcyjnych cenach. Niestety, okna takie nie zawsze spełniają oczekiwania klientów np. budujących dom, nie nadają się one do domów pasywnych czy domów energooszczędnych. Współcześnie okna na wymiar tworzone są na indywidualne zamówienie – oznacza to, że mogą one posiadać konkretne parametry techniczne, ważne dla danego klienta. Okna na wymiar mogą posiadać certyfikaty antywłamaniowe, certyfikaty dotyczące lepszej izolacji termicznej. To olbrzymi atut i zaleta, warto więc przemyśleć wybór tego typu stolarki okiennej. Okna na wymiar mogą być tworzone z dostępnych opcji: mogą być plastikowe, drewniano-aluminiowe. Dzięki takiemu zróżnicowaniu możliwe jest dopasowanie okna do fasady domu. Okna te mogą też wspierać ochronę wnętrz przed nadmiernym hałasem – rozwiązanie to jest szczególnie polecane w przypadku mieszkań w dużych miastach.

Okna na wymiar – poproś fachowców o pomoc!

Atutem wyboru okien na wymiar jest fakt, że w czasie składania zamówienia możemy liczyć na fachowe doradztwo. To świetna wiadomość – doświadczeni profesjonaliści podpowiedzą, jakie rozwiązania mogą okazać się najlepsze w naszym przypadku. Jeśli nasz dom jest pasywny to szczególnie ważne – dopasowanie odpowiednich okien jest kluczowe, aby możliwe było zachowanie optymalnych parametrów wewnątrz domu. Okna na wymiar tworzone są również z myślą o estetyce fasady domu.