Zainwestuj w meble z drewna i ciesz się ich pięknem przez długie lata

Drewniane meble były do niedawna kwintesencją luksusu i kojarzyły się głównie z klasycznym wzornictwem. Dzisiaj, kiedy szukamy nietuzinkowych rozwiązań do naszych mieszkań i domów, drewniane meble na nowo zyskują na popularności. Jakie propozycje mają dla nas topowi producenci? Czy meble z drewna to dobra inwestycja? Gdzie szukać inspiracji na sypialnię wypełnioną meblami drewnianymi?

 

Znajdź idealne meble drewniane

Meble drewniane dostępne są przede wszystkim w sklepach internetowych. Jednym z topowych dostawców jest sklep notodo.pl. Znajdziemy w nim przede wszystkim łóżka z drewna litego, ale również szafy, komody, niewielkie szafki nocne czy nowoczesne, drewniane, toaletki. Tego rodzaju meble doskonale uzupełnią nowoczesną sypialnię i nadadzą jej wyjątkowego charakteru.

Wśród licznych propozycji łóżek drewnianych warto wyróżnić przede wszystkim modele z wewnętrznymi skrzyniami do przechowywania pościeli czy innych rzeczy. Taka dodatkowa przestrzeń będzie szczególnie ceniona w przypadku niewielkich mieszkań blokowych. Wiele z oferowanych modeli łóżek posiada również półautomatyczne stelaże lub też tapicerowane zagłówki. Takie dodatki znacząco podniosą nasza wygodę i komfort.

 

Dlaczego właśnie meble drewniane?

Lite drewno, w przeciwieństwie do popularnych desek meblowych, posiada bardzo gęsta i zbitą budowę, przez co jest znacznie mniej narażone na pękanie, wnikanie brudu, działanie wilgoci, zarysowania, koślawienie. Pozyskiwane w Polsce z takich gatunków jak dąb, sosna czy buk stanowi świetną alternatywę dla znanych i powszechnych mebli z desek meblowych. Warto również wspomnieć o tym, że lite drewno na długie lata zachowa swój wspaniały wygląd, nie będzie ciemniało. Zakup mebli z litego drewna to inwestycja na długie lata.