Z dziećmi nad morzem – wybieramy hotel

Wakacje z dziećmi nad morzem to z jednej strony niezapomniane przeżycie, z drugiej zaś spore przedsięwzięcie logistyczne. O ile jednak transport rodziny w wymarzone miejsce można zorganizować stosunkowo łatwo, to o wiele trudniej znaleźć odpowiedni hotel nad morzem, który odpowiadałby na wszystkie potrzeby rodziny z dziećmi.

Dlatego właśnie, jeżeli chcemy by wakacyjny wyjazd był ze wszech miar udany, warto zwrócić zawczasu uwagę na hotel, w którym zamierzamy się zatrzymać.

Jeden czy więcej pokoi?

Jednym z najczęściej popełnianych przez rodziny z dziećmi błędów jest zakwaterowanie wszystkich w jednym pokoju. Nawet jeżeli w rodzinie jest jedno dziecko, to przy takim zakwaterowaniu nie wypocznie ani ono, ani rodzice. Warto zatem pomyśleć o wersji sypialnia plus pokój dziecięcy lub przynajmniej o jakimś małym apartamencie, w którym byłaby osobna sypialnia i pokój z aneksem kuchennym.

Dzieci i dorośli chodzą spać o różnych porach i budzą się o różnych. W przypadku urlopu, dzieci zmęczone po całym dniu nadmorskich atrakcji będą szły spać wcześniej, ale też zapewne wstaną wcześniej niż rodzice, zwłaszcza jeżeli korzystają oni z nocnego życia kurortu. Dlatego wybierając hotel nad morzem pamiętajmy o tym, żeby nie kwaterować całej rodziny w jednym pokoju. Bukowanie dwóch osobnych pokojów to również nie najlepszy pomysł, chyba że „dzieci” to już prawie dorosłe nastolatki. Wówczas lepiej, jeżeli będą miały na wakacjach odrobinę więcej swobody.

Niedaleko nad morze

Jeżeli decydujemy się na wakacje nad morzem, to nie po to, by codziennie pokonywać kilka kilometrów w drodze do plaży. Na szczęście w każdym kurorcie znajdują się hotele, które lezą bezpośrednio nad morzem, jednak bukując sobie miejsce trzeba dokładnie zwrócić na to uwagę, żeby nie marnować czasu na maszerowanie po mieście w tę i z powrotem.

Wprawdzie uważa się, że hotele nad morzem są nieco droższe od tych położonych dalej od linii brzegowej, jednak najwięcej zależy w tej sytuacji od konkurencji. Tam, gdzie jest sporo takich hoteli, można znaleźć naprawdę dobre oferty, często z bezpośrednim zejściem na plażę z tarasu hotelowego.

Rozrywka dla dzieci

Oczywiście wybierając się na urlop z dziećmi, zwłaszcza tymi mniejszymi, musimy brać pod uwagę również ich potrzeby i możliwości. Dotyczy to również hotelu i infrastruktury wokół niego. Idealnym rozwiązaniem byłby bezpieczny plac zabaw. Niektóre hotele mają nawet wydzielony kawałek plaży, na którym zainstalowane są różnego rodzaju huśtawki, zjeżdżalni i inne atrakcje.

Dobrym rozwiązaniem są również różnego rodzaju animacje, które organizowane są dla dzieci gości hotelowych. Dzieci pozostają wówczas na kilka godzin pod opieką animatorki, a w tym czasie dorośli mogą wybrać się na jakąś bardziej forsowną wycieczkę lub na zwiedzanie czegoś, co zanudziłoby dzieci.

Dodatkowe atrakcje

Bez względu na to czy jedziemy z dziećmi czy bez, dobrze jest, jeżeli wybrany przez nas hotel nad morzem będzie miał dodatkowe trakcje, takie jak chociażby basen. Może się to wydawać pozornie dość dziwne, ale przecież nie zawsze będzie odpowiednia pogoda do leżenia na plaży i kąpieli w morzu.

Poza tym jeżeli oprócz tego byłaby jeszcze sauna i jacuzzi, niektórzy prawdopodobnie woleliby takie atrakcje, od zatłoczonej plaży. Trzeba jednak pamiętać, że podstawowy powód, dla którego udajemy się z rodziną nad morze, to jednak świeże powietrze i możliwość wspólnego spędzenia czasu.