Wakacje w pojedynkę, we dwoje czy z rodziną?

Okres wakacyjny to idealny czas na zaplanowanie urlopu. Osoby pragnące uniknąć tłumów na plażach zazwyczaj wybierają terminy czerwcowe i wrześniowe, jednak to właśnie lipiec i sierpień są najczęściej wykorzystywane do odpoczynku.

Wakacje możemy zorganizować sobie samodzielnie, jak również skorzystać z licznych okazji oferowanych przez biura podróży. Zaletą pierwszej opcji jest bez wątpienia duża niezależność. W drugim przypadku nie musimy martwić się właściwie o nic – opłacona wycieczka to gwarancja przelotu lub przejazdu, transferu do hotelu, wyżywienia oraz opcjonalnych, dodatkowych atrakcji.

Opcje dla singli

Osoby pragnące podróżować i odpoczywać samodzielnie ogranicza jedynie czas i koszty. W przypadku samodzielnego planowania wakacji nie ma konieczności naginania się i dostosowywania do oczekiwań drugiej osoby. Dzięki temu miłośnicy dzikich podróży w nieznane z pewnością spędzą wymarzone wakacje na odludziu. Dla wielu osób wypoczynek w pojedynkę jest możliwy wyłącznie w dużych miastach – nie brak w nich atrakcji, takich jak galerie, muzea czy imprezy okolicznościowe, szczególnie latem. Osoby podróżujące samotnie i korzystające z ofert biur podróży mogą szukać wycieczek objazdowych.

Opcje dla dwojga

Wakacje we dwoje to doskonały pomysł dla par – problemem może być jednak dogadanie się, gdzie pragniemy ten czas spędzić. Pary aktywne z pewnością wybiorą wczasy organizowane samodzielnie, często nad morzem czy w górach. Bliskość takich atrakcji sprawia, iż możliwe jest uprawianie wielu dyscyplin sportowych: trekkingu, pływania, jazdy na rowerze. Aktywne spędzanie czasu we dwoje to niewątpliwa frajda. Wiele par wybiera jednak odmienny sposób odpoczynku – pary ciągną na plażę, gdzie leniuchują i cieszą się słońcem. W takiej sytuacji warto wybrać miejsca ciepłe, a nawet egzotyczne! Mauritius może okazać się rajem na ziemi dla dwojga, o ile tylko odpowiednio wcześniej zaplanujemy taki urlop. Z innych destynacji często mówi się o Korsyce, Sardynii i innych wyspach.

Rodzinne wczasy

Planując wczasy rodzinne warto pamiętać o tym, iż posiadając małe dzieci musimy zapewnić im bezpieczeństwo i wszelkie ułatwienia. Podróżowanie z małymi dziećmi wymaga odpowiedniego przygotowania logistycznego, jednak bez względu na wybór opcji biura podróży czy samodzielne planowanie – takie wakacje z pewnością będą niezwykle udane.