W poszukiwaniu inspiracji na ogród nowoczesny

Ogrody są coraz częściej wykorzystywane przez nas jako przestrzeń wypoczynkowa i rekreacyjna. W okresie wiosny i lata chętnie spędzamy tam czas z bliskimi, organizujemy grilla, podajemy kawę czy posiłki. Warto zadbać o nasz komfort i wygodę. Stworzenie miejsca wypoczynkowego w ogrodzie zajmie nam kilka chwil! Skąd czerpać inspiracje i gdzie kupić odpowiednie wyposażenie?

Meble klasyczne czy nowoczesne?

Inspiracji na nowoczesny ogród szukajmy przede wszystkim u samych producentów. Obecnie w ich sklepach znajdziemy wiele interesujących propozycji na zestawy meblowe w obniżonych cenach – jesień to czas rabatów! Poza samymi zdjęciami produktowymi producenci przedstawiają interesujące inspiracje, które możemy skopiować idealnie na potrzeby naszego ogrodu. Dzięki temu zaoszczędzimy nasz czas!

W licznych kolekcjach mebli ogrodowych znajdziemy przede wszystkim meble technorattanowe. Włókno to początkowo miało zastępować klasyczny rotang. Dzisiaj jednak technorattan jest tak popularny, że wielu z nas nie wyobraża sobie bez niego ogrodu czy tarasu. Włókna technorattanowe posiadają nieporowatą strukturę – oznacza to, że brud i pył nie wnikają do struktury tworzywa i nie powodują uszkodzeń. Meble technorattanowe oparte są na lekkich, aluminiowych stelażach malowanych proszkowo. Taka technologia gwarantuje nam, że mebel oprze się działaniu rdzy.

Jak jeszcze urozmaicić ogród?

Ogrody nowoczesne warto uzupełnić o parasol słoneczny lub też tarasolę. Oba rozwiązania pozwolą nam na schronienie przed palącymi promieniami słonecznymi w czasie upalnego lata. Nowoczesne parasole projektowane są na dwa sposoby: z nogą centralną lub boczną, co będzie warunkowało możliwość rotowania baldachimu w konkretnych płaszczyznach. Parasole możemy umieszczać na ruchomych podestach, co znacząco ułatwi ich transportowanie.