W poszukiwaniu idealnego miejsca na odpoczynek

Nie musimy wybierać połowy dostępnego urlopu na to, aby móc odpocząć od zgiełku miasta. Czasami wystarczy wyjechać poza rogatki, aby zobaczyć zupełnie inny świat i zrelaksować się! Czy jest to możliwe również w Warszawie? Zdecydowanie tak – wystarczy wyjechać nieco poza miasto, aby znaleźć coś zupełnie nowego!

Zalew Zegrzyński – idealne propozycja na weekendowy wypad z rodziną

Niedaleko Warszawy znajduje się jeden z popularniejszych akwenów wodnych tych okolic: Zalew Zegrzyński. Miejsce to jest doskonale znane przede wszystkim warszawiakom, ale również mieszkańcom okolicznych miast. Zalew Zegrzyński od dawna służy jako akwen odpowiedni do uprawiania sportów wodnych, szczególnie żeglarstwa. Nad brzegami zalewu stworzono piękne plaże, na których turyści chętnie odpoczywają w słoneczne dni. Dodatkowym udogodnieniem są również liczne punkty gastronomiczne, dzięki którym możemy się posilić podczas aktywnego dnia nad zalewem.

W okolicy nie brakuje również pensjonatów, hoteli i prywatnych punktów agroturystycznych. Wielu przyjeżdżających tu postanawia zatrzymać się na jedną lub dwie noce. Wśród licznych ofert warto zastanowić się nad tym, co proponuje nam Windsor Hotel – to placówka o wysokim standardzie, która swoją ofertę kieruje zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Goście hotelowi mogą liczyć nie tylko na zakwaterowanie w wygodnych i komfortowych pokojach, ale również na śniadanie w cenie zakwaterowania, możliwość korzystania z hotelowego spa i wiele innych. Szczegółowa oferta hotelu znajduje się na stronie windsorhotel.pl.

Jak aktywnie spędzić czas?

Z pewnością warto rozważyć spacerowanie blisko wody Zalewu. Prowadzi tędy wiele interesujących szlaków pieszych, a sam spacer pozwoli nam się zrelaksować, odetchnąć pełną piersią oraz odpocząć. Alternatywą mogą być przejażdżki rowerowe.