W czasie deszczu z dziećmi w ogrodzie

Deszczowy ogród wcale nie musi być nudny. Wręcz przeciwnie – może zaskakiwać i czarować swoją urodą. Wystarczą kolorowe parasolki i wygodne kalosze, żeby się o tym przekonać. Pomogą nam w tym nasze najmłodsze dzieci, które nieco inaczej postrzegają świat. Bardziej zmysłowo i nieszablonowo.

Dziecięca lekkość bytu

Dzieci jeszcze potrafią cieszyć się drobnymi rzeczami i zdarzeniami. Na przykład kałużami, w których można się taplać jak postaci z ich ulubionych bajek. Przypomnijmy sobie ten dziecięcy sposób bycia i tę prostą radość, której już dawno nie odczuwaliśmy. Wyjdźmy z dziećmi do ogrodu podczas deszczu. Popatrzmy na otaczający nas świat z nieco odmiennej, deszczowej perspektywy. Obserwujmy razem z dziećmi przyrodę. Zróbmy im deszczową lekcję w ogrodzie.

Spacer i spotkania w deszczu

W trakcie zabaw w ogrodzie zróbmy sobie przerwę pod dużym parasolem albo baldachimem. Napijmy się herbatki i porozmawiajmy przez chwilę. Takie spotkania tuż koło domu, ale jednak w oderwaniu od codziennej rutyny, okażą się zbawieniem dla naszych relacji rodzinnych.

Być może tak bardzo polubimy pochmurną oprawę naszego przebywania w ogrodzie, że specjalnie będziemy wychodzić tam podczas drobnego deszczu. Z pewnością takie podejście do życia docenią nasze najmłodsze dzieci, uwielbiające deszczowe zabawy. Pod dużym parasolem możemy zrobić im deszczowy piknik, poczytać książeczkę. To ciekawszy sposób spędzania czasu niż siedzenie w domu przed telewizorem.

Skorzystajmy z ogrodowego zaproszenia

Ogród może być dla nas otwarty nawet wczesną wiosną i późną jesienią. Już wtedy warto rozstawić w nim duże parasole ogrodowe czy baldachim, pod którym usiądziemy na chwilę. Przydadzą się też wygodne meble ogrodowe, dobre na każdą pogodę.