Test przesiewowy w kierunku raka szyjki macicy

Badanie cytologiczne jest badaniem profilaktycznym, a jednocześnie jest testem przesiewowym w kierunku raka szyjki macicy. Choć to badanie powinny wykonywać wszystkie kobiety w wieku rozrodczym, niestety wiele z nich lekceważy istotność tego badania, żyjąc w świadomości, że choroby nowotworowe to na pewno nie ich kłopot. Tymczasem statystyki odnoszące się do zachorowań na raka szyjki macicy w Polsce nie pozostawiają złudzeń – problem jest bardzo poważny.

Przebieg badania cytologicznego

Podstawowym badaniem diagnostycznym podczas wizyty u ginekologa jest cytologia. Polega ona na pobraniu wymazu komórek szyjki macicy przy pomocy specjalnej szczoteczki. Następnie ogląda się ten wymaz pod mikroskopem i ocenia się ewentualne nieprawidłowości. To bardzo istotne i ważne badanie. Wszelkie wykryte odstępstwa od normy są wyleczalne niemal w stu procentach, co pozwala uchronić się od zachorowania na raka szyjki macicy.

Oferta Centrum Zdrowia Medfeina

Centrum Zdrowia Medfemina zapewnia wszystkim pacjentom dostęp do nowoczesnych usług medycznych pod opieką profesjonalnych i doświadczonych lekarzy. Medfemina posiada najnowszej generacji sprzęt, dzięki któremu lekarze mogą postawić dokładną diagnozę i wdrożyć prawidłowe leczenie. Sprawdź naszą ofertę – cytologia Wrocław.