Szkolenia – skoki spadochronowe

Któż z nas choć raz nie chciał skoczyć ze spadochronem? Któż z nas choć skakał, miał potrzebę na więcej? Wiele osób szuka sportów ekstremalnych, które wprowadzą świeżość do ich zabieganego i monotonnego życia. Może więc szkolenia AFF są dla Ciebie i warto się nimi zainteresować?

1. Co trzeba o nich wiedzieć?

Szkolenia AFF to profesjonalne kursy prowadzone przez autorytety w Polsce z dziedziny skoków spadochronowych. Szkolenia odbywają się w weekendy o skierowane są do pełnoletnich osób, które fascynują się skokami spadochronowymi. Nie ma jednak wymogu, by przed wzięciem udziału w szkoleniu – wcześniej już skakali.

2. Co obejmuje szkolenie?

Szkolenie AFF obejmie zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Na zajęciach teoretycznych, kursanci zdobywają wiedzę o skokach, sprzęcie, postawie ciała podczas lotu oraz o tym, jak należy się zachować w przypadku różnych, awaryjnych sytuacji. Z kolei zajęcia praktyczne są to same skoki ze spadochronem z instruktorem. Początkowo, instruktorów jest dwóch, końcowe zajęcia polegają na skokach już tylko z jedną osobą. Uczestnicy wszelkie potrzebne materiały oraz sprzęt otrzymują w trakcie zajęć, dlatego nie trzeba się obawiać o wydatki związane z zakupem przydatnych do skoków spadochronowych akcesoriów.

3. Koszty kursu

Szkolenia AFF to koszt około 4500 – 5000 zł. Wszystko zależy od organizatora, miejsca w którym się znajduje, ilości zajęć oraz dostępnego sprzętu. Przeważnie takie szkolenie obejmuje:
szkolenie teoretyczne, szkolenie praktyczne, około 7-8 skoków z 4000 m 2 z dwoma instruktorami i 5 z jednym, około 60 sekund wolnego spadania w każdym skoku, filmowanie każdego skoku szkoleniowego, dokładne omówienie każdego skoku oraz zaplanowanie kolejnego, odpowiedni sprzęt. Po ukończeniu szkolenia, każdy uczestnik otrzyma książeczkę skoczka spadochronowego, w której jest informacja, iż został przygotowany do oddawania samodzielnych skoków spadochronowych.

Dla kogo są takie szkolenia? Dla wszystkich tych, którzy uwielbiają próbować nowych, ekstremalnych rzeczy oraz spragnieni są adrenaliny i emocjonujących wrażeń. Szkolenia AFF są idealnym zajęciem dla tych, co chcą kontynuować swoją przygodę ze skokami spadochronowymi już samodzielnie.