Szafy – najważniejsze meble w domu kobiety

Szafy – dla nielicznych wyposażenie służące do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów, jednak dla większości (przede wszystkim kobiet) – najważniejszy mebel w domu.

Wnętrze szafy

Projektując wnętrze szafy niezwykle ważne jest wykorzystanie każdej, nawet najmniejsze przestrzeni, która jest do dyspozycji. W tym celu należy wyposażyć je w różnego rodzaju regały, półki, wieszaki, drążki, przegrody, kosze wysuwne oraz szuflady, dzięki którym wnętrze szafy będzie miejscem, gdzie zawsze panuje ład, harmonia oraz porządek. Stosując powyższe akcesoria szafy można w niej umieścić nie tylko odzież, obuwie lub pościelą ale także drobny a zarazem niezbędny sprzęt gospodarstwa domowego między innymi żelazko lub odkurzacz. Problemu nie powinno także stanowić przechowywanie deski do prasowania, koszy z brudną bielizną, walizek, nart lub pozostałego sprzętu sezonowego.

Pojemne szafy

Posiadanie pojemnej szafy z odpowiednim wyposażeniem ma wiele atutów. Jednym i zarazem najważniejszym z nich jest to, że skumulowane w niej różnego rodzaju przedmioty pozwalają na praktyczniejsze wykorzystanie pozostałej przestrzeni mieszkalnej.