Suknia ślubna – dlaczego warto uszyć?

Przed ślubem niezwykle ważne jest zdecydowanie, czy suknia ślubna zostanie zakupiona w salonie, czy uszyta na miarę. Drugie z wymienionych rozwiązań posiada bardzo wiele zalet.

Idealnie dopasowana

Przede wszystkim najważniejszą zaletą, jaką posiadają suknie ślubne szyte na miarę jest to, że są one idealnie dopasowane do sylwetki. Krawcowa dokonuje bardzo dokładnych pomiarów, a dopiero następnie bierze się za wykonanie sukien ślubnych. Jest to szczególnie bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają niestandardowe wymiary. W salonach ślubnych zazwyczaj spotyka się modele uniwersalne, które zwyczajnie będą pasowały do większości społeczeństwa. Jeżeli jednak ktoś się nie mieści w takich wymiarach, to niestety ale bardzo trudno będzie mu znaleźć dopasowaną suknię ślubną. Szyjąc na miarę jednak ma się pewność że suknia ślubna nie będzie nigdzie odstawała, ani nie będzie nigdzie przyciasna.

Wygląd

Bardzo ważną zaletą takiego rozwiązania jest również to, że można otrzymać niemalże wymarzoną suknię ślubną. Jeżeli ma się już od dawna pomysł, jak taka suknia powinna w rzeczywistości wyglądać, to można go przedstawić krawcowej, a ona uszyje sunię zgodnie z projektem. Jest to więc bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które wiedzą czego chcą i wiedzą, jak suknia ma wyglądać. Znalezienie wymarzonej sukni w salonie ślubnym jest niemalże niemożliwe. Krawcowa z kolei będzie w stanie odwzorować nie tylko wymarzony krój, ale również dodatki począwszy od gorsetu, kończąc na guziczkach, które mają zdobić kreację. Tak więc uszyte suknie ślubne mogą odwzorowywać wymarzone przez klienta kreacje.

Materiał

Niektóre suknie weselne prezentowane w salonach ślubnych – Agnes składają się z nieco innych materiałów, niż te wymienione na metce. Często niszowe salony, aby przyciągnąć zainteresowane osoby omijają informacje o tym, że w składzie materiału znajdują się różnego rodzaju tworzywa sztuczne, które mogą wywoływać różnego rodzaju alergie. Przy czym reakcje alergiczne występują dopiero po dłuższym noszeniu takiej sukni. Stąd też przy samym przymierzaniu, jeżeli ktoś zwyczajnie nie zna się na materiałach, nie będzie widział różnicy. W trakcie jednak wesela może się okazać, że taka suknia zacznie uwierać a także wywoła jakąś uciążliwą wysypkę. W przypadku jednak, kiedy uszycie sukni zleca się określonej krawcowej, to materiał można samodzielnie sobie wybrać. Wiele krawcowych zgadza się również na to, aby klient sam zakupił odpowiednie materiały do uszycia. Ma się wtedy pewność, że suknia zostanie uszyta z wysokiej jakości materiałów, dzięki którym panna młoda będzie czuła się komfortowo przez całą uroczystość. Dlatego też suknie weselne szyte na miarę są bezpieczniejszą opcją.