Śpij

O dobry sen należy dbać, bo kto się wysypia, ten jest zdrowy na ciele, duszy i umyśle, myśli klarowniej, pracuje wydajniej i starzeje w wolniejszym tempie. Nauka opracowała zbiór zasad, które ułatwiają zasypianie i ochrzciła je mianem higieny snu. Okazuje się, że z pozoru tak mało znaczący element, jakim jest nocna bielizna, poprawia lub rujnuje jakość snu.

Wskakuj w piżamę

Aby zapaść w błogi niebyt nie potrzeba wiele, wystarczy kawałek materaca, chroniące przed światłem z ulicy zasłony, cisza i coś lekkiego na grzbiet, najlepiej, gdy będzie to mięciutka piżama. Fason i kolor pozostają sprawą indywidualnego wyboru w myśl zasady, że nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba. O wiele istotniejszą kwestią wydaje się rodzaj tkaniny i tu warto być wybrednym.

Bawełna, wełna i len

Wełniane piżamy są względną rzadkością, głównie ze względu na wysoką cenę. Ale już bawełna i len, włókna naturalne i powszechnie są dostępne na każdą kieszeń. Wszystkie trzy doskonale odprowadzają wilgoć i pozwalają skórze oddychać, dbając o to, co higiena snu określa mianem komfortu termicznego.

Zarówno tkanina lniana, jak i bawełniana łatwo się gniotą, ale wiele zależy od tego, jak na to spojrzeć. Bo dla niektórych zaprasowania i zagięcia na materiale stanowią dowód na jego naturalne pochodzenie. Co ważne, zarówno bawełna, jak i len dobrze znoszą ciągłe pranie i prasowanie i, w odróżnieniu od syntetyków, nie elektryzują się. W bawełnie można przebierać, bo jest dostępna w wielu rodzajach. Może to być delikatny jak mgiełka batyst, pokryta puszkiem flanela, czy chociażby przyciągająca oko elegancka satyna.

Kobieta prawdziwie luksusowa

Ze względu na zaporową cenę, jedwabne piżamy damskie nie cieszą się taką popularnością, na jaką zasługują. Nie oszukujmy się, przędza 'jedwabna, którą pozyskuje się z kokonu motyla jedwabnika, jest włóknem luksusowym, jakkolwiek jej zalety z nawiązką rekompensują wydatek.

Kobieta w jedwabiach prezentuje się zjawiskowo. Sprzyja temu nadzwyczajna miękkość tkaniny, która podkreśla kształt sylwetki, delikatny połysk i szlachetna elegancja naturalnego tworzywa. Piżamy damskie z jedwabiu doskonale odprowadzają wilgoć, bo ten rodzaj włóka odznacza się bardzo wysoką higroskopijnością. Mają też tę niezwykłą właściwość, że grzeją, gdy jest zimno i chłodzą, gdy temperatura wzrośnie. Pewnym minusem jest skłonność do przecierania, także specyficzne wymagania co do prania.

Postaw na luz

W odróżnieniu od ubrań noszonych ciągu dnia, piżamy damskie nie powinny być dopasowane. Nie mogą uciskać i hamować krążenia. Muszą też być na tyle obszerne, aby w połączeniu z przewiewnością tkaniny ułatwiały cyrkulację powietrza. Pamiętaj, ta szata tylko wtedy, gdy odpowiednio luźna zapewni dobry, prawdziwie królewski sen.

Więcej informacji znajdziesz na stronie piżamy damskie https://ekskluzywna.pl/pizamy-damskie.