Spacer z dzieckiem pełen przygód – jaki wózek spacerowy wybrać?

Codzienne spacery z dzieckiem to prawdziwa przyjemność i szansa na pokazanie dziecku przyrody i zjawisk w niej zachodzących. Aby dziecko mogło wygodnie i komfortowo poznawać otoczenie warto zadbać o wygodny wózek spacerowy, który stanie się towarzyszem każdej, wspólnej przygody. Szukając idealnego wózka warto zwrócić uwagę na szereg aspektów dotyczących zarówno bezpieczeństwa malucha, jak i jego wygody. Jakie wózki wziąć pod uwagę podczas kupna?

Wózki spacerowe dostosowane do potrzeb dziecka i rodzica

Współcześnie nowoczesne wózki spacerowe łączą w sobie wiele zalet – są nie tylko lekkie i zwrotne, ale również wysoce funkcjonalne. Wiele firm oferuje wózki spacerowe całoroczne, doskonale sprawdzające się podczas letnich czy zimowych spacerów. Producenci oferują nam wózki spacerowe o zróżnicowanej wadze oraz wymiarach, dzięki czemu każdy rodzic wybierze produkt dostosowany do swoich potrzeb.

Funkcjonalne wózki spacerowe

Jakie cechy powinien posiadać idealny wózek spacerowy? Każdy rodzić z pewnością powie, że musi być lekki i mieć możliwość składania. Ta druga cecha jest bardzo ważna – wózek, który możemy złożyć bez trudu zmieścimy w bagażniku samochodu i weźmiemy ze sobą na weekend za miastem czy na wczasy. Całkowita waga wózka wynika przede wszystkim z materiałów zastosowanych do stworzenia ramy. Najczęściej są to lekkie i wytrzymałe stopy, zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci, kurzu.

Wiele uwagi poświęca się kołom i amortyzacji wózka. Dzisiaj na spacery chodzimy bowiem nie tylko na parkowe alejki, ale także od lasu czy na łąki. Wybierając nowoczesny wózek spacerowy możemy mieć pewność, że będzie on miał odpowiednio amortyzowane zawieszenie oraz koła wykonane z trwałych materiałów.

Bezpieczeństwo dziecka

Bardzo ważnym zagadnieniem w przypadku wyboru wózka jest bezpieczeństwo dziecka. W większości modeli stosuje się pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, barierkę ochronną oraz dodatkowy pas krokowy. Wózek wyposażony jest również w hamulec (nożny lub też ręczny).