Skoki w tandemie

Skoki spadochronowe to z pewnością ekstremalne przeżycie. Żeby móc skoczyć i swobodnie spadać nie trzeba kończyć szczególnych kursów, wystarczy skorzystać z oferty na skoki w tandemie. To rozwiązanie pozwalające na przeżycie wielkiej przygody, na spełnienie marzenia, na ekstremalne doznania ale pod bezpieczna opieką instruktora.

Dla kogo skoki w tandemie?

Skoczyć w tandemie może skoczyć każdy, kto ma powyżej 130 cm wzrostu (czyli nawet dzieci mogą skakać) i cieszy się dobrym zdrowiem. Oczywiście dzieci muszą mieć zgodę rodziców/opiekunów. Najstarszy skoczek w tandemie miał 82 lata. Czyli wiek nie jest przeszkodą.

Przeszkodą dla skoków w tandemie są:
– choroby układu krążenia,
– choroby układu oddychania,
– padaczka,
– wrodzona łamliwość kości.

Oczywiście osoby będące pod wpływem alkoholu czy środków odurzających także nie mogą skakać. Każdy pasażer musi wiedzieć, że w trakcie swobodnego spadania instruktor nie ma możliwości pomóc pasażerowi.

Skoki tandemowe – szczegóły

Instruktor i pasażer udają się samolotem na wysokość około 3000 – 4000 metrów. To się przekłada na około 35 – 45 sekund swobodnego spadania. Prędkość tego spadania to niemal 200 km/h – odczuwana bezpośrednio na skórze, we włosach, w uszach – wszystkimi zmysłami. Swobodne spadanie podczas skoku w tandemie pozwala poczuć prędkość, a opadanie na spadochronie daje chwilę na podziwianie otoczenia z góry.

Podczas skoku tandemowego wykorzystywany jest spadochron główny i zapasowy a także automat spadochronowy. Lądowanie jest bezpieczne i nie wymaga od pasażera żadnych umiejętności. Podczas miękkiego lądowania pasażer jakby siedzi na kolanach instruktora. Pasażer powinien tylko mieć wygodne, wiązane sportowe buty.

Przeżycie i pamiątka

To, co daje skok w tandemie to przede wszystkim wspaniałe przeżycie. Niezapomniane wrażenia, adrenalina, przekraczanie własnych granic i lęków. To przeżycie może być początkiem przygody ze skakaniem – już samodzielnym.

Ale nawet jeśli ma to być jednorazowa akcja to warto mieć z niego pamiątkę. Zapewnia ją operator kamery lub fotograf, który oddaje skok razem ze skaczącymi w tandemie. Do takiej pamiątki można wracać przez całe życie, podobnie jak do wspomnienia o chwili, kiedy spadało się jak kamień – i przeżyło.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy