Robienie notatek

Lista zakupów, rzeczy, które są w tej chwili najważniejsze do zrobienia, numery telefonów czy ważne adresy – bardzo często potrzebujemy coś zanotować. Systemy zapisywania ważnych rzeczy są różne – w notesach, na samoprzylepnych karteczkach, w telefonie komórkowym, w komputerze. Jakie są zalety i wady poszczególnych systemów notowania? Które warto wypróbować?

Sposób na bazgranie

Niestety, nie każdy może pochwalić się ładnym, starannym charakterem pisma. Niektórzy piszą w tak niechlujny sposób, że nie ma szans, aby ktokolwiek odczytał ich odręczne notatki. Co więcej – zdarzają się sytuacje, że oni sami mają problem z przeczytaniem tekstu, który zapisali jakiś czas. Czasami przyczyną takiego „lekarskiego pisma” jest niedbałość, czasami zaburzenie, na przykład dysgrafia. Jakikolwiek jest powód, warto spróbować skorzystać ze współczesnej technologii i ważne rzeczy zapisywać na komputerze, a następnie drukować notatki. Nikt nie będzie miał problemu z odczytaniem ich.

To rozwiązanie ma jednak dwie wady. Pierwszą z nich są koszty. Tusze do drukarek nie należą do najtańszych i jeśli będziemy notować wszystko za pomocą komputera, pewnie szybko będziemy musieli je wymienić, narażając się przy tym na dodatkowe wydatki. Drugie niebezpieczeństwo to strata czasu – otworzenie komputera, edytora tekstu, zapisanie i wydrukowanie notatki jest znacznie bardziej czasochłonne niż szybkie zanotowanie czegoś na kartce.

Notatnik w telefonie

Jest zatem inne rozwiązanie, które pozwoli nam trzymać notatki w ryzach, a jednocześnie odetnie nas od takich problemów jak drogie tusze do drukarek czy niemożność odczytania własnego pisma. Nie trzeba mieć smartfona, aby nasz telefon komórkowy posiadał opcję robienia notatek. Warto w ten sposób na szybko zapisywać sobie ważne rzeczy. Świetnie sprawdzi się do tego zwykły notatnik, który zazwyczaj jest domyślnie zainstalowany w telefonie. Numery możemy natomiast od razu zapisywać w książce kontaktowej.

Jeżeli posiadamy natomiast smartfona, możliwości mamy jeszcze więcej. Istnieją na przykład aplikacje, za pomocą których możemy dyktować notatki, które telefon przepisuje – to duża oszczędność czasu w przypadku dłuższych tekstów. Możemy również zainstalować aplikację z listą zakupów czy listą rzeczy do zrobienia – usprawniają one codzienne notowanie.

Warto przy tym pamiętać, że korzystanie z komórki na spotkaniach biznesowych nie zawsze jest mile widziane. Aby współpracownicy wiedzieli, że nie lekceważymy ich, uprzedźmy, że w telefonie mamy niezbędne notatki i że będziemy z nich korzystać.

Tusze do drukarek w dobrych cenach znajdziesz na stronie TonerDoDrukarki – tusze do drukarki