Prysznic czy wanna?

Zwolenników wanny jest równie dużo, co fanów szybkiego mycia pod prysznicem. Często tym od wanien zarzucane jest, że kąpiel zużywa za dużo wody i jest to jawne marnotrawstwo. Po przeczytaniu jednak tematycznych artykułów można się dowiedzieć, że długi prysznic zużywa tyle samo lub nawet więcej wody. Co więc wybrać?

Prysznic, jak najbardziej

Oszklony, w minimalistycznej odsłonie z chromowanymi okuciami idealnie nadaje się i do małej i do dużej łazienki. Klasyczny, kwadratowy kształt zmieni jedynie wymiary w zależności od możliwości łazienki.

Prysznic nie musi być kabiną – może być to szyba w kształcie litery „L” zamontowana w rogu łazienki, albo szyba zamontowana w rogu pod skosem – awangardowy pomysł na prysznic to strzał w dziesiątkę. Prysznice nie muszą być nudne, mogą być taką samą ozdobą, jak asymetryczne wanny w śnieżnobiałym kolorze.

Wanna, oczywiście

Zwolennicy wanny nie mogą mieć żadnych wątpliwości, że jest ona lepszym wyborem niż prysznic. Można w niej usiąść, odpocząć i napawać się ciepłem wody opływającej całe ciało jednocześnie. W kąpieli można użyć aromatycznych olejków i soli, czego nie da się zrobić pod prysznicem. Musujące kule do kąpieli dostarczają przyjemnych dreszczy i delikatnie masują zmęczone po całym dniu ciało, które nasiąka relaksującym zapachem olejków i świec rozłożonych na kafelkach wokół wanny.

Różne kształty wanien dają duży wybór, a materiały, z których są tworzone są zwykle dobrej jakości. Wanny asymetryczne mogą wyglądać naprawdę pięknie. Ciekawym rozwiązaniem jest szklana wanna, która stworzona ze specjalnego, grubego szkła robi niesamowite wrażenie ustawiona na środku w przestrzennym pokoju kąpielowym.

Wanna z prysznicem

Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, jeśli nie ma się miejsca na prysznic i wannę jest zamontowanie wyższej wanny, armatury prysznicowej w jednym z jej boków i zwykle szklanej, ruchomej ścianki montowanej do ściany, na której został zawieszony prysznic. Takie wyjście wykorzystywane jest w coraz większej ilości domów. Wanny asymetryczne nadają się do tego świetnie. Zwykle jest to wręcz standardem wprowadzanym już na etapie projektu, kiedy to wybierane jest usytuowanie przyłączy kanalizacyjnych, przyłączy wodnych, gniazdek elektrycznych i instalacji grzewczych, takich jak mata ogrzewania podłogowego.

W sytuacji, kiedy posiada się taki zestaw można przyjemną, ciepłą kąpiel zakończyć orzeźwiającym, dodającym energii prysznicem, który oprócz efektu pobudzenie dobrze spłucze nadmiar olejków, pachnących soli kąpielowych i płynów, jakimi pokryło się ciało podczas długiej, gorącej kąpieli ciała i drgających zmysłów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.