Proste, własnoręczne prezenty

Wybór dobrego prezentu, który naprawdę ucieszy obdarowywanego to niełatwa sprawa. Szczególnie, jeśli chcemy podarować coś ważnej dla nas osobie, a dysponujemy przy tym niewielkim budżetem. Wówczas ciekawym rozwiązaniem jest podarowanie czegoś od serca, wykonanego z ciekawym pomysłem i zaangażowaniem. Najlepiej, jeśli będzie to też prezent wykonany własnoręcznie. Do wielu z nich nie potrzeba dużych nakładów finansowych i przygotowania, można też zrobić je w domu.

Kupony

Wiesz, że osoba, którą chcesz obdarować właściwie nie potrzebuje żadnych materialnych rzeczy, chciałaby wręcz od nich odpocząć? Być może dobrym pomysłem na prezent dla niej będą tak zwane kupony miłości lub przyjaźni.
Na takich kuponach mogą znaleźć się różne przeżycia lub Twoje usługi, które przyjaciel czy ukochany może wykorzystać w dowolnym momencie. Sprawdzone pomysły to wspólne wyjście do kina (oczywiście to obdarowywany wybiera film), masaż, wykonanie obowiązków domowych czy przygotowanie ulubionego dania. Warto wypisać na nich takie czynności, jakim naprawdę lubi poświęcać się jubilat.
Jedyne, co będziesz potrzebować to dobre pomysły, kolorowy papier i drukarka. Zadbaj o to, żeby projekt kuponów wykonany był starannie. Dobierz odpowiednie fonty, dodaj ozdoby. Sprawdź także jak się ma Twoja drukarka. Tusze do drukarek zamienniki nie zawsze zapewniają wysoką jakość druku, choć nie jest to reguła, więc najpierw sprawdź swoje kupony, drukując je próbnie na zwykłym papierze. Jeśli będziesz z nich zadowolony, wydrukuj je na kolorowym papierze i starannie wytnij.

Słoik z karteczkami

Równie ciekawym pomysłem na własnoręcznie wykonany prezent jest słoik, do którego włożysz karteczki. Co powinno się na nich znaleźć? Koncepcji jest kilka.
Jeśli osoba jest Ci szczególnie bliska, możesz napisać na nich wszystko, za co jej dziękujesz albo jej pozytywne cechy. Codzienne losowanie komplementu czy dowodu wdzięczności na pewno sprawi jej dużo radości.
Możesz postawić także na bardziej uniwersalne rozwiązanie. Umieść na karteczkach motywujące cytaty znanych ludzi lub ciekawe pytania rozwojowe. Dla wesołków ciekawym pomysłem jest też wypisanie tam dowcipów.
Twój znajomy jest wielbicielem książek lub filmów? Przygotuj dla niego słoik pełen filmowych lub literackich perełek. Za każdym razem, kiedy będzie chciał coś poczytać lub obejrzeć, będzie mógł wylosować jedną z poleconych przez Ciebie pozycji.

Kupony i słoik z karteczkami to niezwykle proste w wykonaniu prezenty, do których przygotowania będzie potrzebna przede wszystkim pomysłowość i wsłuchanie się w potrzeby obdarowywanego. Nakłady finansowe są naprawdę niewielkie. W pierwszym przypadku to kolorowy papier, tusze do drukarek zamienniki i ewentualnie koszty związane z wypełnianiem życzeń z kuponów. W przypadku drugiego prezentu można zainwestować w ładny słoik, ale równie dobrze można też umyć taki po kawie czy dżemie, zerwać z niego etykietę i ładnie, własnoręcznie ozdobić – może być jeszcze piękniejszy niż ten kupiony w sklepie.
Do prezentów robionych własnoręcznie nie zawsze potrzebne są zdolności artystyczne, ale zawsze przyda się głowa pełna pomysłów.

Polecany przez nas dystrybutor zamieników Tonerdodrukarki.pl – tusze do drukarek zamienniki