Praktyczny wymiar zbiorników ibc

W firmach i instytucjach związanych z przemysłem operujących potencjalnie niebezpiecznymi substancjami ciekłymi, jak chemikalia, paliwa, płyny łatwopalne, itp.szczególnej wagi nabiera kwestia odpowiedniego magazynowania i przewożenia cieczy. Ogromną karierę na tym polu robią kontenery ibc wykonywane z nieprzepuszczalnych i wytrzymałych materiałów.

Solidność konstrukcji

Priorytetową kwestią jest trwałość zbiorników, ponieważ warunkuje ona przetrwanie trudów eksploatacyjnych oraz stabilność podczas transportu. Zbiornik ibc często wykonuje się z przezroczystego polietylenu, który pozwala na obserwację substancji znajdujących się w środku zbiornika. Kontenery ibc są odporne na wstrząsy oraz uszkodzenia mechaniczne. Dodatkową integralność pojemników zapewnia mocna klatka. Kontener ibc można umieścić na funkcjonalnych paletach, które ułatwiają załadunek i rozładunek. W ten sposób kontenery stają się wdzięcznym przedmiotem transportu drogowego, pociągowego, czy morskiego. Do optymalnego zabezpieczenia ładunków wchodzących w reakcję ze światłem stosuje się zbiornik ibc o ciemnej barwie. Z kolei substancje łatwopalne dobrze zachowują się w specjalnych pojemnikach antystatycznych. Kontener ibc, szczelnie zamknięty i przygotowany do przewozu, eliminuje ryzyko przecieku, czy przedostawania się do cieczy i chemikaliów czynników z zewnątrz.

Oszczędność powierzchni i pieniędzy

Ekonomicznym i jednocześnie ergonomicznym rozwiązaniem są kontenery typu ComboLife. To składany rodzaj zbiorników, który zajmuje bardzo niewiele miejsca, gdy aktualnie nie jest wykorzystywany. Po dotarciu ładunku do miejsca przeznaczenia i wypakowaniu pojemników, można je łatwo złożyć. Taka praktyka znacznie obniża koszty związane z ponownym przetransportowaniem zbiorników do magazynu, z którego wyjechały. Do obsługi składanych kontenerów nie potrzeba także zbyt dużej kadry pracowniczej, co również skutkuje oszczędnościami po stronie przedsiębiorców. Nadwyżki budżetowe można zatem przeznaczyć na rozbudowę firmy czy inwestycje związane z innowacyjnymi technologiami, a co za tym idzie na nieustanny rozwój przedsiębiorstwa. Zbiorniki wyposażone są w trwałe plomby oraz miejsca przeznaczone na tablice z oznaczeniami, co jest niezwykle istotne, gdy mamy do czynienia z groźnymi płynami.