Powiedz NIE nadprogramowym kilogramom!

W okresie jesienno-zimowym spędzamy więcej czasu w domu, zwracamy mniejszą uwagę na to, co jemy, często preferujemy bierny odpoczynek pod kocem przed telewizorem… Przestawienie się na tryb zimowy szybko odbija się na sylwetce. Warto przyjrzeć się bliżej codziennemu menu i wprowadzić do niego nieco zmian, które pomogą Ci zachować promienną cerę, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę.

Para – Twój sprzymierzeniec w walce o doskonałą linię

Pewnym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów i dostarczenie swojemu organizmowi wartościowych składników odżywczych jest rezygnacja ze smażenia i duszenia potraw na rzecz beztłuszczowego gotowania na parze. W przeciwieństwie do tradycyjnego gotowania, podczas obróbki parą produkty nie tracą cennych minerałów i witamin. Na parze możesz przygotować niemal wszystko, począwszy od mięsa, poprzez ryby, na warzywach kończąc. Przyrządzony w ten sposób pokarm jest nie tylko pełnowartościowy i lekki, ale również pięknie się prezentuje, zachowuje swoją jędrność i żywe kolory oraz – co najważniejsze – doskonale smakuje.

Zamiast kosztownego parowaru

Aby codziennie serwować sobie aromatyczny, zdrowy posiłek, nie musisz inwestować w parowar. Tego typu urządzenie jest przeważnie drogie, a dodatkowo zajmuje w kuchni wiele cennego miejsca. W dobrych sklepach (na przykład w sklepie internetowym gerlach.pl) znajdziesz praktyczne garnki z nakładką do gotowania na parze. Wysokiej jakości naczynia wykonane ze stali nierdzewnej 18/10 wyróżniają się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne oraz uszkodzenia mechaniczne. Co ważne, aby przywrócić garnkowi i nakładce nieskazitelną czystość, wystarczy wrzucić je do zmywarki.