Pomiędzy domem a ogrodem – przestrzeń bez granic

W pewnym momencie oddzieliliśmy się od natury, żeby teraz pojąć swój błąd i zacząć do niej powracać. Wszechobecny brak czasu uniemożliwia nam jednak w pełni autentyczne przebywanie w sercu natury. Trzeba mieć dużo czasu, żeby udać się na górską wycieczkę czy żeby spędzić dzień na spacerze po lesie. Rekompensujemy więc sobie tę niemożność bycia w pobliżu natury poprzez coraz modniejsze – życie w ogrodzie.

Uroda świata

Tutaj możemy wykonywać wiele czynności domowych, ciesząc się urodą świata. Pracujemy, bawimy się, odpoczywamy, coraz częściej na zewnątrz. Nie mamy czasu na eskapady, cieszymy się roślinnością, światłem, świeżym powietrzem, przebywając na naszych tarasach.

Gnejsy - kamień naturalny
Gnejsy – kamień naturalny

Cieszymy się również naturalnością, której uosobieniem jest kamień i inne naturalne dodatki. Wszystko to sprawia, że nasz ogród staje się miejscem wyjątkowym – przestrzenią, w której po prostu chce się przebywać.

Nowoczesne propozycje

Umożliwiają nam taki sposób bycia nowoczesne meble ogrodowe, które do złudzenia przypominają najbardziej eleganckie zestawy mebli salonowych. Wykonane są jednak z materiałów odpornych na zabrudzenia, o które nietrudno na zewnątrz.

Otworzyć się na świat

Chcemy coraz bardziej otworzyć się na świat, który mamy dostępny tuż za progiem, w naszych ogrodach. Oczywiście to otwarcie jest dosyć kontrolowane, bo zazwyczaj odbywa się w granicach ogrodzeń czy płotów, poza którymi znajduje się przestrzeń publiczna.

Lato, lato

Jednak nie sposób nie zauważyć tej zmiany, która dokonuje się na naszych oczach. Kiedy tylko nadchodzą cieplejsze dni, od wiosny aż do jesieni, nasze życie toczy się w ogrodach. To tutaj jemy posiłki i spędzamy czas z dziećmi. Dlatego też tę przestrzeń coraz bardziej urządzamy na sposób domowy.