Podano do stołu w ogrodzie!

Stół to chyba najważniejszy mebel w domu, bo to przy nim gromadzi się cała rodzina. Na co dzień i od święta. Żeby zjeść wspólny posiłek i żeby porozmawiać o rzeczach ważnych i niepoważnych. Tę funkcję integracyjną i reprezentacyjną na zewnątrz przejmuje stół ogrodowy, który wyznacza centrum tarasu, patio czy werandy. Także ustawiony w wybranym przez nas zakątku sprawi, że miejsce to nabierze charakteru jadalni pod gołym niebem. W cieniu wiekowego dębu czy pod różaną pergolą. Ogrodowa jadalnia zdaje się wręcz przewyższać tę wnętrzarską.

Stół kwadratowy czy okrągły?

Jaki stół wybrać, żeby ogrodowa jadalnia wyglądała naprawdę widowiskowo i żeby była w pełni funkcjonalna? Jeśli brakuje nam inspiracji, to można zerknąć tutaj: gardenspace.pl. Odkryjemy klasyczne (wręcz romantyczne) stoły okrągłe oraz bardziej nowoczesne (wręcz minimalistyczne) stoły prostokątne. W przestrzeni domowo-ogrodowej sprawdzą się stoły z blatami okrągłymi i prostokątnymi, choć chyba te pierwsze wyglądają przytulniej.

Stół aluminiowy czy technorattanowy?

Zamiast ciężkich mebli ogrodowych z drewna lepiej wybrać awangardowy stół aluminiowy lub lekki stół technorattanowy (okrągły lub prostokątny). Okaże się nie tylko atrakcyjny od strony wizualnej, ale bardzo praktyczny. Jeśli zechcemy zapewnić mu dodatkową ochronę, gdy sezon na obiady ogrodowe przeminie, wówczas warto pomyśleć o odpowiednim pokrowcu.

Praktyczny pokrowiec na stół ogrodowy

Pokrowiec na stół ogrodowy to naprawdę sprytne rozwiązanie. Takie, które w kilka chwil pomoże nam zabezpieczyć mebel przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Najlepiej zdecydować się na ten zrobiony z materiału plandekowego wysokiej jakości jak folia P200. Taki pokrowiec na stół ogrodowy daje nam pewność, że mebel pozostanie czysty, zadbany i atrakcyjny przez długi czas.

Fotele czy krzesła ogrodowe?

Jeśli już wybraliśmy stół ogrodowy, to trzeba pomyśleć też o czymś do siedzenia. Przy tradycyjnym stole jadalnianym stawiamy zazwyczaj krzesła. W przypadku stołu ogrodowego oprócz krzeseł sprawdzą się też fotele. Te w wersji aluminiowej bądź technorattanowej skomponują świetne zestawy ze stołami do ogrodu.