Operacja wycięcia macicy

Operacja wycięcia macicy stosowana jest zarówno w leczeniu stanów łagodnych takich jak na przykład mięśniaki oraz w chorobach onkologicznych narządu rodnego. Możliwa jest histerektomia prosta polegająca na usunięciu macicy z usunięciem lub bez usunięcia przydatków, czyli jajników i jajowodów oraz histerektomia rozszerzona inaczej zwana radykalną, gdy oprócz macicy i przydatków usuwa się okoliczne węzły chłonne.

Laparoskopowe usunięcie macicy

Usuwanie macicy metoda laparoskopową przeprowadzane jest w znieczuleniu ogólnym i w zależności od wielkości macicy, trwa około 30-90 minut. W okolicy ramienia lub nadgarstka zakładany jest dostęp do żyły i tą drogą podawane są leki i płyny infuzyjne. W pęcherzu moczowym umieszczany jest sterylny cewnik i pęcherz jest opróżniany z moczu. Po odkażeniu skóry brzucha, lekarz wykonuje małe nacięcie w okolicy pępka, przez które wprowadza kamerę. Pod kontrolą przez niewielkie nacięcia skóry w dolnej części brzucha są wprowadzane jeszcze 2 lub 3 cienkie instrumenty. Lekarz stopniowo odcina macicę oraz koaguluje naczynia krwionośne, dzięki czemu utrata krwi zwykle jest minimalna. Odciętą macicę, w zależności od budowy anatomicznej Pacjentki rozcinana się na mniejsze części i usuwa z jamy brzusznej laparoskopowo lub usuwa się przez pochwę.

Oferta szpitala Medfemina

Szpital Medemina we Wrocławiu to prywatna placówka, która specjalizuje się w takich zabiegach jak usuwanie macicy, usuwanie endometriozy, mięśniaków macicy, torbieli, operacjach nietrzymania moczu, oraz pozostałym zakresie operacji ginekologicznych. Sprawdź naszą ofertę na szpital.medfemina.pl.