Okna na wymiar – co należy wiedzieć przed złożeniem zamówienia?

Produkty okienne oferowane są przez różnych producentów. Okna na wymiar dostępne są już praktycznie wszędzie. Tak, można zamówić je w standardowych rozmiarach, ale nie każda osoba może pozwolić sobie na tego typu stolarkę okienną.

Okna na wymiar z dobrymi parametrami

Podczas zakupu okien, ważne są ich parametry. Nie tylko, jeśli chodzi o produkty gotowe. Okna, które zostaną stworzone na indywidualne zamówienie, również muszą zapewniać utrzymanie odpowiedniej ilości ciepła, jak również dobrą ochronę akustyczną. Podobnie jest z materiałami, jakie zostaną użyte do wykonania profili okiennych. Nie można również zapomnieć o tym, aby wybrać okna z min. potrójną szybą. Chociaż wiele osób przyznaje, że taki standard to profile z pięcioma komorami w środku. Zapewni to na pewno dobre parametry techniczne samym oknom. 

Cena okien na indywidualne zamówienie

Czy okna na wymiar są droższe od tych, które dostępne są w standardzie? Oczywiście, że nie. Należałoby chyba wspomnieć, że zamówienie okien w sposób indywidualny to taka standardowa sytuacja, która pomaga znaleźć naprawdę korzystne rozwiązania. W szczególności, że duża liczba osób ma raczej do czynienia z nietypowymi formami okien, jak np. łuk. Sam proces kupowania okien nie jest łatwy i może kosztować dużą ilość nerwów. Warto sobie jednak uświadomić, że wykonuje się to raz na kilkanaście lat. Jeżeli dobrze będziemy dbać o swoje okna (m.in proces konserwaci), to nie będziemy musieli się niczym przejmować przez nawet kilkadziesiąt lat.