Ogólnie o drzwiach szklanych.

Szklane drzwi w ostatnich latach zyskały dużą popularność i spore rzesze wielbicieli. Spotkać je możemy już nie tylko w sklepach czy galeriach handlowych, ale także w domach i mieszkaniach. Dlaczego stały się tak popularne, co je charakteryzuje i w jakich pomieszczeniach możemy je zastosować?

Rodzaje szklanych drzwi

Tak jak drzwi wykonane z innych materiałów, tak i drzwi szklane, możemy podzielić na dwie podstawowe kategorie:
– drzwi wewnętrzne, które montować będziemy pomiędzy pomieszczeniami naszego mieszkania, a ich podstawową funkcją będzie zapewnienie izolacji np. w sypialni lub łazience;
– drzwi zewnętrzne, które najczęściej stosowane są w sklepach i galeriach handlowych, a także w nowoczesnych domach wolnostojących. Wykonane są wtedy ze szczególnie odpornego na uszkodzenia mechaniczne szkła, które zapewnia bezpieczeństwo przed np. włamaniem.
O ofertę najlepiej spytać producenta. Najłatwiej to zrobić, wpisując do przeglądarki odpowiednią frazę, np. “drzwi szklane Warszawa” i wybrać odpowiadającą nam stronę internetową.

Rozmiary drzwi

Rozmiary drzwi szklanych nie różnią się od typowych rozmiarów drzwi, więc śmiało możemy się zdecydować na nie w trakcie remontu, nie obawiając się konieczności poszerzania otworu. Szerokości skrzydeł drzwi szklanych to:
– 60 cm,
– 70 cm,
– 80 cm,
– 90 cm.
Dostępne na zamówienie są także inne rodzaje drzwi, i także z tym zapytaniem warto się zwrócić do producenta.

Sposób otwierania drzwi

Drzwi szklane z łatwością kupimy zarówno jako:
– jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe otwierane klasycznie, do wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczenia, wyposażone w klamkę lub uchwyt do otwierania;
– drzwi przesuwne, na które składa się jedno lub dwoje skrzydeł. W trakcie otwierania drzwi, skrzydło jest chowane do wnętrza ściany dzięki specjalnym metalowym kształtownikom stanowiącym konstrukcję systemu. Drzwi przesuwne nie tylko pozwalają na oszczędność miejsca, które jest konieczne w przypadku drzwi otwieranych klasycznie, ale także zapewniają pomieszczeniu wyjątkowy, nowoczesny wygląd.
Aby obejrzeć projekty takich drzwi lub gotowe wykonania, najlepiej sięgnąć po prasę branżową lub skorzystać z internetowych przeglądarek pod hasłem drzwi szklane warszawa.

Systemy

Oczywiście drzwi szklane to nie tylko samo skrzydło, ale cały system, który pozwala na ich zamontowanie i poprawne, bezpieczne i wygodne użytkowanie. Zatem, kupując drzwi szklane kupujemy cały zestaw. A składa się na niego:
– w drzwiach przesuwnych: szyna, która stanowi prowadnicę skrzydła. Może być ona montowana zarówno na ścianie, jak i na suficie i podłodze. System mocujący szkło może być przy tym schowany w szynie, dzięki czemu nie są konieczne dodatkowe osłony, a całość wygląda niezwykle nowocześnie i estetycznie;
– w przypadku drzwi otwieranych klasycznie poza samym skrzydłem, konieczna do ich zamontowania będzie także ościeżnica, którą wmontujemy na stałe w ścianie. Ościeżnica może być zarówno aluminiowa, jak i drewniana.. Wówczas w tafli szkła będą przez producenta wykonane otwory służące do zamontowania zawiasów.

Podsumowanie

Obecnie na rynku jest tak wiele produktów i możliwości, że najlepiej zgłosić zapytanie do producenta drzwi szklanych w Warszawie, bowiem w tym mieście właśnie jest największy i najlepszy dostęp do profesjonalnych dostawców i wykonawców tego typu usług.