Niszczenie danych i odkup starego sprzętu komputerowego

Co dokładnie rozumie się przez niszczenie danych w firmach? Na czym polega odkup starego sprzętu komputerowego? Prowadzenie własnego biznesu wymaga zaznajomienia się z takim tematem.

Prawo a niszczenie danych

Warto wiedzieć, że niszczenie danych objęte jest odpowiednią normą DIN 66399, którą opracował niemiecki Komitet Normalizacyjny ds. Technik Informacyjnych i ich Zastosowań. Norma ta “reguluje wymogi i obowiązki w zakresie bezpiecznego niszczenia dokumentów i nośników danych”. Jak więc widać – temat jest bardzo poważny i w żaden sposób nie można go bagatelizować. Mowa jest tu nie tylko o danych znajdujących się na papierze, ale również na takich nośnikach jak pamięć komputera, dyski twarde, itd. 

Odkup starego sprzętu

Należy być również świadomym tego, że stary sprzęt komputerowy można sprzedać, jeżeli ten będzie nadawał się do użytku. Odkup komputerów, laptopów i wielu innych sprzętów oferowany jest przez specjalistyczną firmę. Zanim jednak to się stanie, należy oszacować wartość takich urządzeń, aby upewnić się, że takie działania mają jakikolwiek sens. W tym celu warto nawiązać współpracę z firmą, która zapewnia także profesjonalny audyt, pomagający oszacować wartość poszczególnych urządzeń, w tym chociażby tablety, drukarki, monitory, a także smartfony. Nie tylko można sprzedać komputer, ale również wiele innych, firmowych urządzeń, które ktoś może jeszcze wykorzystać.

Współpraca z profesjonalną firmą

Jeżeli chcemy być pewni, że niszczenie danych zostanie wykonane w taki sposób, aby nic nie można było odtworzyć, to warto nawiązać współpracę z profesjonalistami. Taką firmą jest chociażby http://selkea.pl/. Jest to firma, która m.in. nadpisuje informacje zawarte na nośnikach elektronicznych, dzięki czemu ich odczytanie w wersji pierwotnej będzie niemożliwe. Do tego oferują oni również odkupienie używanych komputerów, laptopów, smartfonów, innych sprzętów komputerowych. Są oni w stanie zapewnić także m.in. sprzedaż wewnętrzną w strukturach firmy, jeżeli będzie taka konieczność.