Nietrzymanie moczu- leczenie operacyjce

Jednym z najbardziej krępujących i przykrych dolegliwości, z którymi musimy się mierzyć, jest problem nietrzymania moczu. Ta nieprzyjemna dolegliwość utrudnia codzienne życie wielu osobom nie tylko kobietom, ale też mężczyzną. Problem z nietrzymaniem moczu ma 1 na 4 dorosłych osób. Dolegliwość ta ma ogromny wpływ nie tylko na aktywność fizyczną, zawodową, ale także seksualną.

Skąd się bierze nietrzymanie moczu?

Nietrzymanie moczu to objaw niekontrolowania wycieku moczu. Za najczęstsze czynniki tej przypadłości uważa się wiek, dużą liczbę ciąż oraz porodów, urazy rdzenia kręgowego, otyłość, przewlekły kaszel oraz przebyte operacje ginekologiczne. Na powstanie tej dolegliwości może mieć również wpływ uprawianie niektórych dyscyplin sportowych takich jak zapasy czy podnoszenie ciężarów.

Jak leczyć problem nietrzymania moczu?

Leczenie nietrzymania moczu głównie zależy od typu tej przypadłości oraz od poziomu zaawansowania. Przy występowaniu wysiłkowego nietrzymania moczu najpierw należy zacząć od metod zachowawczych, do których zaliczamy zmianę stylu życia, stosowanie ćwiczeń mięśni dna miednicy, trening pęcherza moczowego, stosowanie kulek czy pesarów dopochwowych. W leczeniu pomaga również redukcja masy ciała. Jeśli metody zachowawcze nie przynoszą pożądanych rezultatów, należy rozważyć operację.

Oferta Szpitala Medfemina

Szpital Chirurgiczny Medfemina specjalizuje się w przeprowadzaniu zabiegów z chirurgii ogólne, naczyniowej oraz onkologicznej. W Szpitalu Medfemina doświadczony oraz zaangażowany personel dba o dobro każdego pacjenta. Szpital Medfemian najlepszy chirurg we Wrocławiu!