Najlepsza wanna

Jeszcze do niedawna klienci najchętniej kupowali wanny narożne: asymetryczne oraz równoboczne. Obecnie sytuacja zmienia się na korzyść wanien prostokątnych. Jakie zalety posiadają modele o klasycznym kształcie?

Pozornie wanna trójkątna zajmuje mniej miejsca w pomieszczeniu, oferując jednocześnie większą kubaturę części przeznaczonej do kąpieli. Dodatkowe uchwyty, półeczki, zagłębienia na łokcie, czy podpórki karku zwiększają jej funkcjonalność.

Trójkątne wcale nie takie małe

Po dokładnym zmierzeniu modeli trójkątnych okazuje się, że wanny tego typu posiadają większe gabaryty, niż wanny prostokątne. Dodatkowe akcesoria podnoszą cenę produktu, a zajęcie wygodniej pozycji w wannie trójkątnej wcale nie jest tak proste, jak w modelu klasycznym.

Dzieje się tak dlatego, że każdy centymetr długości części kąpielowej wygospodarowany jest dzięki wydłużeniu boków wanny, co z kolei sprawia, że całość „pcha się” na środek pomieszczenia. W efekcie wygodna dla wysokiego użytkownika wanna narożna może nie zmieścić się do małej łazienki.

Tańsza klasyka

Wanny prostokątne, dzięki regularnym kształtom, pozwalają wygospodarować dużą przestrzeń na kąpielisko, zachowując stosunkowo niewielkie wymiary zewnętrzne. Każdy centymetr więcej zajmuje powierzchnię tylko na długość lub szerokość, lecz nie na głębokość.

Zasadniczą część ceny wanny stanowi ilość i jakość wykorzystanego tworzywa. Wanny narożne często mają skomplikowane kształty, które podnoszą koszty nie zawsze współmiernie do zwiększenia funkcjonalności.

Tymczasem do produkcji wanien prostokątnych zużywa się mniej materiału, a więc ich ceny są bardziej przystępne. Naturalnie wszystko zależy od wyposażenia i dodatkowych akcesoriów, klasy producenta i jakości akrylu. Podstawowe modele zawsze jednak będą tańsze, niż wersje narożne.

Prostokątna wygoda

Na komfort kąpieli wpływa głównie możliwość zajęcia komfortowej pozycji. Na nic zdadzą się wymyślne podłokietniki, podparcie dla karku czy zagłębienia na łokcie, jeśli wysoki domownik będzie musiał mocno podkurczyć nogi, aby choć trochę się zanurzyć. Tak właśnie często się zdarza w wannach narożnych, które z reguły są stosunkowo płytkie.

Modele prostokątne pozwalają na komfortową kąpiel nawet wysokim osobom. Oprócz stosownej długości, są również głębsze, a właściwie wyprofilowane boki potęgują wrażenie kojącego otulania wodą kąpiącej się osoby.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne

Wanna prostokątna wolnostojąca

W dużych łazienkach bardzo efektownie wygląda wanna prostokątna zamontowana w pewnej odległości od ścian. Wolnostojące modele wyposażone w chromowane orurowanie spodnie przywodzą na myśl gustowne wnętrza lat 20. ubiegłego wieku.

Wolnostojące wanny prostokątne doskonale nadają się również do nowoczesnych pomieszczeń. Dzięki zatopieniu ich w posadzce łazienki można osiągnąć efekt rodem ze znanych salonów spa.

Wanny prostokątne przeżywają obecnie zasłużony renesans. Nie po raz pierwszy okazuje się, że klasyczne modele oferują znacznie większy komfort niż wymyślne nowalijki.