Meble technorattanowe – poznaj ich zalety

Meble technorattanowe niż kilkanaście lat temu zaczęły zastępować klasyczne meble rattanowe. Pojawienie się syntetycznego odpowiednika naturalnego rattanu miało za zadanie przede wszystkim chronić pnącza azjatyckich palm i krzewów przed całkowitą degradacją. Setki lat pozyskiwania tego surowca i stworzenie z nich najlepszych towarów eksportowych czasów kolonialnych sprawiło, że należało podjąć kroki w celu ich ochrony. Współcześnie meble technorattanowe są jednymi z najchętniej kupowanych. Co warto o nich wiedzieć?

Meble technorattanowe wykonywane są z syntetycznych włókien – są one odporne na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu, działanie wilgoci czy promieniowania UV. Tworzywo z którego wykonywany jest technorattan dostępne jest w szerokiej palecie kolorystycznej, przez co każdy z nas z pewnością znajdzie coś dla siebie. Nowoczesne meble ogrodowe z technorattanu bardzo łatwo utrzymać w czystości – to idealne meble również na balkony czy tarasy.

Co znajdziemy w kompletach oferowanych przez producentów? Przede wszystkim są to fotele, krzesła, stoliki kawowe, duże stoły, ale również hu,stawki, osłony na donice, skrzynie ogrodowe i wiele innych. Producenci dbają o różnorodność swoich produktów i jednocześnie o to, aby klienci samodzielnie mogli wybrać interesujące ich produkty i tworzyli własne zestawy. Zazwyczaj do mebli technorattanowych dedykowane są również specjalne poduszki, aby jeszcze bardziej podnosić komfort podczas odpoczywania.

94-36-1461667718_19f28571ce3915d3

Gdzie sprawdza się meble technorattanowe?

Zazwyczaj szukając mebli ogrodowych myślimy o ich wykorzystaniu właśnie w ogrodzie. Nie jest to jednak jedyne miejsce, dla którego są one dedykowane. Meble technorattanowe świetnie sprawdzą się jako wyposażenie obszernych tarasów, jak i niewielkich balkonów. Krzesła technorattanowe są również chętnie wykorzystywane przez restauratorów do wyposażenia letnich ogródków.