Meble ogrodowe z naturalnego rattanu – warto?

Zmęczeni ciągłym stresem i szybkim tempem życia, coraz chętniej wracamy do tego, co pierwotne i naturalne. Staramy się przemycić do swojej codzienności idee slow life, świadomie odłączamy się od wszechobecnych mediów i delektujemy się towarzystwem najbliższych. A gdzie najlepiej odzyskać równowagę i spokój? Oczywiście w ogrodzie! Zewnętrzne przyległości Twojego domu mogą stać się polem obcowania z żywą, niezmąconą naturą. Jedyne, czego potrzebujesz do stworzenia zakątka relaksu są komfortowe meble.

Rattan – bliżej natury

Meble z naturalnego rattanu znacznie różnią się na tle swoich konkurentów wykonanych z syntetycznego budulca. Ich największe walory tkwią w wysmakowanym wzornictwie i niebanalnych kształtach. Duży wybór modeli pozwala na wykreowanie ogrodu zarówno nowoczesnego, jak i opartego na tradycyjnym wzornictwie. Wybierając klasyczne fotele ogrodowe albo bujane, komfortowe modele, wykreujesz strefę relaksu w kolonialnym stylu. Ten typ mebli harmonijnie dopełni bujnej, zielonej scenerii, w której główną rolę odgrywają rośliny. Z kolei miłośnicy awangardy i prostoty formy docenią urok minimalistycznych krzeseł, w których lekką plecionkę na siedzisku ciekawie przełamują metalowe, geometryczne nogi. Każdy mebel stworzony z rattanu jest naturalnym, dekoracyjnym akcentem, który przybliża Cię do żywej, zachwycającej natury.

Jedyne w swoim rodzaju

Rattanowe meble ogrodowe Kraków tworzone są z naturalnego rattanu pozyskiwanego z plantacji zrównoważonego rozwoju w Indonezji. Każdy model wykonywany jest w całości ręcznie, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twój ogród czy taras zdobią niepowtarzalne egzemplarze jedyne w swoim rodzaju. Meble z naturalnego rattanu nie wymagają czasochłonnej impregnacji – wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć je wilgotną ściereczką albo miotełką do kurzu, aby nadać im świeży wygląd.