Meble biurowe w placówkach szkolnych

Wbrew nazwie, meble biurowe znajdują się nie tylko w gabinetach i salach odczytowych. Ich obecność najbardziej rozpowszechniona jest w przypadku klasycznych sal szkolnych, ale i zerówek czy przedszkoli. Meble biurowe dedykowane placówkom edukacyjnym muszą być dopasowane do wieku i wzrostu dzieci, a tym samym posiadać nieco inne parametry, zarówno związane z wysokością, jak i wagą. Istotne jest jednak, aby były bezpieczne w użyciu oraz funkcjonalne. Co to oznacza?

Istotne są materiały wykonania!

Myśląc o klasach szkolny w pierwszej kolejności zobaczymy ławki. Nie są one dobierane przypadkowo. Ich wysokość musi współgrać z wiekiem uczniów, a tym samym wspomagać w korzystaniu z książek, zeszytów. Zbyt wysokie ławki sprawią, iż dzieci będą męczyć się podczas pisania. Za niskie wpłyną negatywnie na ich sylwetkę i mogą spowodować przybieranie nienaturalnych pozycji ciała. Ważne są materiały, z których wykonane są meble biurowe przeznaczone do szkól. Przede wszystkim powinny być odporne na zarysowania, zadrapania. Powierzchnia ławek powinna być także łatwozmywalna i pozwalać na proste utrzymanie czystości. Stoliki i krzesła szkolne muszą być oparte na stabilnych konstrukcjach, które jednak nie mogą ważyć za dużo. Krzesełka powinny być na tyle lekkie, aby dziecko modło samodzielnie przenieść je z miejsce na miejsce.

Szafy i szafki w szkołach

Również szafki do przechowywania podręczników, pomocy szkolnych czy eksponatów muszą być odpowiednio zaprojektowane. Ich wysokość musi być dopasowana do wieku ucznia, aby mógł on bez problemu sięgnąć po dany przedmiot. Wielu producentów mebli biurowych dla przedszkoli dba o to, aby kanty szafek posiadały zaokrąglone elementy. Wszystko po to, aby dziecko nie zrobiło sobie przypadkowo krzywdy.

źródło: meble biurowe warszawa – TnT Office