Kiedy należy zdecydować się na badania prenatalne?

Badaniom prenatalnym poświęca się dziś coraz więcej uwagi. Opinie na ich temat są pozytywne, nic więc dziwnego, że zaczynają się nimi interesować nawet te przyszłe mamy, które do niedawna nie miały takiego zamiaru. Jednym z najczęściej stawianych jest przy tym pytanie o to, kiedy ich wykonanie może być szczególnie dobrym rozwiązaniem.

Tak naprawdę, każda kobieta w ciąży powinna zdecydować się na badania prenatalne. Im wcześniej podejmie się leczenie, tym lepsze będą jego efekty, a same badania stanowią informację o chorobach, które, w innych okolicznościach, nie dałyby o sobie znać aż do momentu porodu. Istnieje jednak także grupa kobiet, które bezwzględnie powinny zdecydować się na taki krok. Zwykle mówi się w tym kontekście o ciężarnych, które przekroczyły trzydziesty piąty rok życia, nie jest to jednak jedyne wskazanie. Nie mniej istotne jest wystąpienie aberracji chromosomowych tak u ciężarnej, jak i u ojca dziecka, a także niejasne wyniki badania USG oraz badań biochemicznych. Badania te są bezpieczne, dają przy tym tak potrzebny przyszłym mamom spokój.

Badania prenatalne

Nie wiesz gdzie wykonać badania prenatalne?  Centrum Zdrowia Medfemina we Wrocławiu zaprasza – medfemina.pl/badania-prenatalne.