Jakie meble szkolne dostępne są na rynku

Choć gruntowne remonty wraz z wymianą mebli szkolnych nie odbywają się w szkołach zbyt często, to jednak krzesła i szkolne ławki mogą wymagać wymiany. Oprócz różnych rodzajów krzeseł, stolików i pulpitów do pisania producenci oferują również ławki do siedzenia, specjalne fotele do gabinetów nauczycielskich oraz miękkie siedziska do klas nauczania początkowego.

Meble szkolne na rynku


Najczęściej wymienianymi meblami ze względu na ich naturalne zużywanie są krzesła szkolne oraz stoliki lub szkolne ławki, zastępujące pulpity do pisania. W większości szkół krzesła są tradycyjnymi krzesłami z drewnianymi siedziskami i oparciami, które są oparte na metalowych stelażach. To właśnie stelaże stanowią w nich jedyny akcent kolorystyczny. Krzesła mogą mieć możliwość regulowania wysokości, a w starszych klasach wykorzystywane są krzesła z pulpitami. Do pisania najczęściej służą ławki szkolne oraz specjalne stoliki, które bardzo często oferowane są jako meble dla jednej osoby. Ławki mogą mieć regulowaną wysokość pulpitów, bardzo często również mają dodatkowe szuflady, które pozwalają na swobodne przechowywanie różnych drobiazgów.

Meble szkolne nie tylko do siedzenia


Choć szkoła najczęściej kojarzona jest z koniecznością wielogodzinnego siedzenia, to producenci mebli szkolnych oferują także różne rodzaje szafek, zamykanych szaf czy stołów wieloosobowych, przeznaczonych jako meble do wyposażenia pokoju nauczycielskiego, szatni czy szkolnej świetlicy. Do gabinetów i pokojów nauczycielskich wybiera się meble tapicerowane oraz duże, wieloosobowe stoły lub biurka. W przypadku szatni wskazane są zamykane szafki, które będą służyć uczniom do przechowywania własnych rzeczy. W szatniach również niezbędne są specjalne rodzaje ławek do siedzenia, które umożliwiają wygodną zmianę obuwia.

Meble nie tylko z drewna


Choć większość mebli w szkołach to meble z drewna, nie można również zapominać o meblach z metalu. Metal, jako materiał dużo trwalszy niż drewno, jest wskazany przede wszystkim w przypadku dużych szaf, zamykanych szafek do szatni, ale również szaf ubraniowych. Takie meble można zamówić jako meble o wybranym kolorze. Ze względu na zwiększoną trwałość szafy metalowe to najczęściej jednak szafy skrytkowe, służące do przechowywania szkolnych wyprawek, w szczególności podręczników i zeszytów. Specjalne rodzaje regałów z metalową ramą produkuje się także z myślą o szkolnych bibliotekach. W tym przypadku ważne jest zapewnienie do książek dostępu powietrza, co zapobiega ich zawilgoceniu i ułatwia sprzątanie.

Meble szkolne oraz inne wyposażenie szkolne znajdziesz na stronie Masteredukacja – meble szkolne