Jakie grafiki najczęsciej zobaczymy w salonach?

Chcąc zmienić wygląd salonu coraz częściej zastanawiamy się nie nad generalnym remontem, ale nad wprowadzeniem do tego pomieszczenia wyrazistego elementu dekoracyjnego.

Grafika do salonu z pewnością zasługuje na te miano, a o tym, że jest trafnym wyborem może świadczyć także to, że Polacy sięgają po nią coraz częściej. Czas więc sprawdzić, jakie motywy są umieszczane na tych grafikach, które kupowane są najczęściej.

Okazuje się, że na grafikach, które trafiają do salonów, niemal od zawsze króluje martwa natura. Wazony z kwiatami i patery z owocami to częsty motyw zachwycający bogactwem kształtów, przyjemnością wizualną, a także pewną neutralnością. W cenie są także portrety. Wielu artystów wykonuje grafiki na podstawie przesłanych im zdjęć. Takie grafiki są więc nawiązaniem do staropolskiej tradycji polegającej na umieszczaniu na ścianach portretów domowników z różnych etapów ich życia. W salonach nowoczesnych ciekawie prezentują się też grafiki z napisem, często zawierające refleksyjne lub zabawne przesłanie.