Jak zaaranżować przytulną kuchnię?

Przytulność przywodzi skojarzenia z poczuciem bezpieczeństwa, spokojem i odprężeniem. Z tego względu pragniemy ten efekt osiągnąć w pomieszczeniach, w których przebywa się najczęściej, na przykład w sypialni. Także serce domu, czyli kuchnia może być przytulna. Jak tego dokonać?

Kuchnie na zamówienie Warszawa- jak stworzyć ciepłe miejsce?

Przede wszystkim decydując się na kuchnie na zamówienie z Warszawy warto postawić na prawdziwe drewno, które zawsze dodaje pomieszczeniom przytulności. Pięknie się ono starzeje i za jego pomocą można ocieplić zarówno kuchnię nowoczesną, jak i klasyczną, a także skandynawską, a nawet industrialną.

Jeżeli budżet nie pozwala na zastosowanie drewna w kuchni, można wybrać także materiały drewnopodobne, ale nie gładkie i na wysoki połysk, co daje wrażenie wnętrza laboratoryjnego, ale z fakturą drewna lub w kolorze odpowiadającym wybarwieniu drewna. Nawet biała czy czarna kuchnia mogą być przytulne. Czasem jest to kwestia dodatków.

Jak dodatki tworzą poczucie klimatycznej kuchni

Przytulność i bezpieczeństwo kojarzy się najczęściej z babciną kuchnią, pełną ziół, ściereczek w rustykalne wzory czy motywy kwiatowe. Właśnie w taki sposób można stworzyć też ciepły klimat w kuchni na zamówienie z Warszawy. Wystarczy tylko wprowadzić dodatki takie jak kwieciste poduszki na krzesła, wiklinowe podkładki na stół czy też wzorzyste tekstylia.

Sielski klimat tworzą także wzory kraciaste czy w grochy. Do nowoczesnych mebli można na przykład dopasować drobne elementy, taki jak stylizowane gałki czy ozdoby na półkach. Z białymi czy czarnymi meblami, które są symbolem kuchni futurystycznej dobrze komponuje się też stara piękna porcelana. Umiejętne posługiwanie się takimi dodatkami stworzy ciepłe pomieszczenie, w którym będzie się czuło nie tylko zmysł projektanta, ale także duszę domowników.

Kuchnie na zamówienie Warszawa- kolory dodają ciepła

Również barwy takie jak oliwka, beż, kość słoniowa czy słoneczny żółty mogą sprawić, że kuchnia na zamówienie z Warszawy będzie miejscem, w którym każdy znajdzie odprężenie. Takie barwy warto zastosować na ścianie. Efekt nie będzie przytłaczający, ale kuchnia na pewno zyska na przytulności.

Także takie elementy jak zasłony czy dywanik mogą sprawić, że nawet surowe pomieszczenie będzie zapraszało swoim klimatem. Zimna podłoga z gresu nie zachęca do przebywania w kuchni, ale już przykryta miękkim chodniczkiem, jak najbardziej. Podobnie ma się rzecz z zasłonkami, które ocieplają kuchnię od wewnątrz i zasłaniają przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów.

Artykuł powstał we współprazy z http://bbmeble.pl – kuchnie na zamówienie warszawa