Jak wybrać drzwi wewnętrzne?

Drzwi pełnią funkcje, które zapewniają nam komfort, bezpieczeństwo oraz estetykę w czasie przebywania w naszym mieszkaniu. Dlatego wybór odpowiednich modeli jest sprawą kluczową przy aranżacji wnętrz. Dla podjęcia dobrej decyzji mamy naprawdę wiele możliwości nawet biorąc pod uwagę jedno z kluczowych kryteriów jakim jest tworzywo.

Tutaj zastosowanie znajdą z powodzeniem drzwi drewniane, drzwi szklane Warszawa oraz modele wykonane z mniej popularnych komponentów. Zapraszam do lektury odnośnie tego, czym poszczególne z nich się wyróżniają.

Drzwi z drewna

Drzwi drewniane wykonywane są według jednej z dwóch technik: klejenia warstwowego lub wykorzystywania drewna jednolitego. Pierwsza z technik zdobyła szersze uznanie, głównie dzięki temu, że klejone drzwi posiadają lepsze parametry wytrzymałościowe, a do tego są tańsze niż ich lite odpowiedniki. Gatunki drewna jakie są wykorzystywane przy produkcji to sosna, dąb, buk, mahoń czy jesion.

Wybór konkretnego gatunku najczęściej zależy od naszych upodobań względem koloru danego modelu, jednak warto wiedzieć o nich nieco więcej. Przykładowo, drewno sosnowe uchodzi za antystatyczne, czyli takie, na którego powierzchni nie osiada się zbędna warstwa kurzu. Może to mieć niemałe znaczenie w przypadku osób borykających się z uczuleniem na kurz, lub po prostu dla tych, których nudzą cotygodniowe sobotnie porządki.

Drzwi wykonane ze szkła

Przyzwyczajeni jesteśmy, że szkło w drzwiach przesuwnych występuje najczęściej w wypełnieniach. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy preferują klasyczne rozwiązania z domieszką nowoczesności. Jednak przypatrując się bliżej drzwiom szklanym Warszawa bez trudu możemy zauważyć, że ich wykorzystanie niesie ze sobą korzyści podobne jak w przypadku drzwi drewnianych. Coraz większa ilość dostępnych modeli i wzorów sprawia, że decydując się na pełne drzwi szklane jesteśmy w stanie dokonać odpowiedniego wyboru spośród setek możliwości.

Warto wspomnieć o właściwościach jakie posiadają drzwi szklane Warszawa. Przede wszystkim, są one efektowne, a co za tym idzie wręcz idealne dla osób szukających niecodziennych rozwiązań w aranżacji swego mieszkania. Nowoczesne drzwi ze szkła są w pełni bezpieczne – hartowane szkło jest bardzo odporne na wszelkiego rodzaju stłuczenia, a nawet jeśli dojdzie do takowego, to rozbija się ono na kawałki o nieostrych krawędziach. Dzięki temu, zapewnione zostaje nam pełne bezpieczeństwo. Istnieją również modele wyprodukowane ze szkła klejonego, które dzięki odpowiedniej folii nie ulega rozkruszeniu się nawet jeżeli szkło zostanie rozbite.

Parę słów przed podjęciem decyzji

Jak już wcześniej zostało powiedziane, przed wyborem dobranego modelu, powinniśmy się głębiej zastanowić nad tworzywem z jakiego wykonane będą nasze drzwi. Jednak jakie czynniki wziąć pod uwagę? Mieszkanie z drzwiami szklanymi Warszawa będzie przepuszczało światło, zapewniają dużą jasność na całym jego obszarze. Natomiast drzwi z drewna zapewnią większe poczucie intymności oraz będą lepiej sprawdzały się pod względem wyciszania hałasów.