Jak przedłużyć paznokcie metodą żelową?

Metoda żelowa zdobienia paznokci jest bardzo chętnie wybierana przez klientki salonów kosmetycznych. Dlaczego? Dlatego, iż paznokcie prezentują się bardzo efektownie, a ten doskonały efekt utrzymuje się nawet do kilku tygodni. Jest to świetne rozwiązanie dla kobiet, które z różnych przyczyn nie mogą zapuścić swoich paznokci do pożądanej długości.

Jakie narzędzia i produkty są potrzebne, by wykonać stylizację żelową?

Profesjonalne salony kosmetyczne oferują manicure żelowy wykonywany za pomocą markowych produktów i urządzeń. Jednak, istnieje możliwość wykonania takich paznokci także w domu. Będzie do tego potrzebna oczywiście lampa, komplet lakierów przeznaczonych do manicure żelowego oraz drobne narzędzia, jak: pilniki i płatki kosmetyczne. Popularność manicure żelowego wynika z jego trwałości i możliwości wykonania go samodzielnie w domu. Jeśli tylko w zaciszu domowym będą potrzebne akcesoria, można z powodzeniem spróbować wykonać żelowe przedłużenie płytki paznokcia. Będą do tego potrzebne standardowe akcesoria i produkty, takie jak:
• szablony do przedłużania żelowego,
• pilniczek, bloczek polerski, patyczek do odsuwania skórek,
• odtłuszczacz do paznokci oraz płyn do dezynfekcji,
• baza pod lakier żelowy, żel w odpowiednim kolorze,
• lampa UV oraz pędzelek do nakładania żelu,
• akcesoria do zdobień, jak: cekiny, pyłki, cyrkonie.

Dobry żel jest podstawą udanej stylizacji

Wybierając się na wizytę do salonu kosmetycznego można być pewnym, iż kosmetyczka używa oryginalnych i wysokiej klasy produktów, dzięki którym manicure żelowy będzie prezentował się niezwykle elegancko i efektownie. Osoby, które chcą pokusić się o próbę zdobienia paznokci w domu, muszą koniecznie zaopatrzyć się w dobrej jakości żel. Ta substancja jest bowiem podstawowym elementem, który wpływa na wygląd i trwałość manicure. Żel dobrej jakości pozwoli uzyskać piękny i bardzo naturalny efekt. Co ważne, żel do paznokci, który jest koloru bezbarwnego pozwala na idealne formowanie kształtu płytki paznokcia.

Metoda żelowa zdobienia paznokci krok po kroku

Wykonując manicure żelowy w domu należy pamiętać o oczyszczeniu dłoni płynem do dezynfekcji. Następnie trzeba opiłować paznokcie i zmatowić płytkę. Ponadto specjalnym patyczkiem należy odsunąć skórki. Po tych czynnościach przygotowujących można odtłuścić paznokcie specjalnym cleanerem oraz nałożyć bazę. Kolejnym krokiem jest dopasowanie odpowiedniego szablonu, na którym będzie przedłużany paznokieć. Kiedy szablon zostanie już dopasowany, pora na nakładanie żelu. Warto robić to warstwami. Każda z warstw musi być koniecznie utwardzona w lampie UV i przemyta odtłuszczaczem. Na koniec można malować paznokcie ulubionym kolorem i ewentualnie wykonać zdobienie dodatkami: cyrkoniami, perełkami lub pyłkiem.

Metod zdobień jest bardzo wiele i tak naprawdę osobę wykonującą manicure żelowy ogranicza tylko i wyłącznie wyobraźnia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci.