Jak poprawnie wykonać rozliczenie dochodów z Niemiec?

Z roku na rok nadal wzrasta liczba osób, które szukają pracy za granicą. Tym razem jednak nie udają się oni do dalekiej Anglii. Ich krajem przeznaczenia są nam bardzo bliskie Niemcy. Dzieje się tak przez to, że praca za Odrą jest i to z godziwymi zarobkami. Aby móc jednak w pełni legalnie zarabiać, to trzeba pamiętać o tym, że u nas w Polsce trzeba wykonać rozliczenie dochodów z Niemiec.

Polskie prawo, czyli rozliczenie dochodów z Niemiec

Jeżeli nikt nie chce mieć problemów z polskim prawem, to koniecznie musi przyznać się do tego, że ma dochody osiągnięte za granicą. To jednak w jaki sposób zostaną opodatkowane i czy w ogóle zostaną opodatkowane zależy od jednego bardzo ważnego czynnika. Mianowicie chodzi tutaj o treść umowy, gdzie została opisana dokładna metoda unikania podwójnego opodatkowania. Dla osoby, która na co dzień nie ma do czynienia z takimi pojęciami,  rozliczenie dochodów z Niemiec może to wydawać się “czarną magią”. 

Niemieckie dochody

Nasze niemieckie dochody mogą być całkiem okazałe i nie warto ich tracić, dlatego trzeba też pamiętać o tym, żeby ze wszystkiego legalnie się rozliczać. Fakt, że nasze zarobki z pracy zagranicznej nie będą opodatkowanie nie oznacza, że nie trzeba ich wykazać w polskim picie. Dodatkowo niemiecki dochód może wpłynąć jednak nawet bez opodatkowania na wysokość polskiego podatku dochodowego. Nie można o tym zapomnieć – w innym przypadku narażamy się na sankcję z polskiego urzędu skarbowego, które potrafią być naprawdę skrupulatne (nie od dziś znane są ze swojej surowości).