Jak pielęgnować włosy farbowane?

Włosy farbowane ze względu na zamianę w strukturze włosa, potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Nie tylko po to, by się nie łamały, nie puszyły i zawsze wyglądały świeżo, czysto i tak.. zdrowo, ale również po to, by utrzymywał się kolor. Szczególnie ważne jest to, przy farbowaniu na bardzo intensywne kolory!

Włosy każdego dnia poddawane są wielu próbom – warunki atmosferyczne – wiatr, słońce, deszcz. Do tego niezliczona ilość kosmetyków, pianki, żele, lakiery, suszarki, prostownice i tak dalej. Już to powoduje, że ich kondycja może być nieco gorsza, a dokładając farbowanie, testujemy je. Na szczęście współczesna kosmetologia pozwala nam na różne wariancje na głowie bez tracenia samych włosów. Wystarczy tylko sięgać po odpowiednie kosmetyki do ochrony i odbudowy.

Przede wszystkim szampon do włosów farbowanych

Farbując włosy, należy zmienić codzienne nawyki związane z utrzymaniem samych włosów w czystości. Przede wszystkim związane jest to z myciem oraz odżywianiem. Wiele osób myśli, że szampon do włosów farbowanych niczym się nie różni od szamponu do włosów suchych czy przetłuszczających się, a niekiedy może być odrobinę droższy. Jest to naturalnie błąd. Chcąc utrzymać piękny kolor – szczególnie ten intensywny – czerwień, czarny bądź głębokie brązy, niestety ale trzeba się nastawić na to, że w łazience zawitają zupełnie inne kosmetyki.

Poza tym, że farbowanie niszczy strukturę włosa – w końcu w jakiś sposób ta farba musi się utrzymać na kosmykach, to i sama barwa może matowieć, niektóre kobiety mówią żartobliwie, że się sprała. A, żeby je odświeżyć znowu trzeba się poddawać zabiegom. Osoby, które dosyć często myją włosy – codziennie, co drugi dzień, mogą naruszyć kolor już w dwa tygodnie (jak nie szybciej). Dlatego poza zachowaniem zdrowych, odżywionych kosmyków, trzeba też pamiętać o samym kolorze.

Głębokie odżywianie

Gdy już mamy odpowiedni szampon do włosów farbowanych, trzeba też zadbać o samą kondycję. Bo przecież włosy nie są tylko funkcją reprezentacyjną i ich barwa musi wyglądać świeżo, intensywnie i przede wszystkim – naturalnie. Same włosy muszą być w dobrym stanie – nie łamać się, plątać czy wypadać, a jest to dosyć powszechny problem u kobiet. Dlatego trzeba nauczyć się odpowiedniego odżywiania. Do każdorazowego użycia szamponu do włosów farbowanych trzeba też stosować odpowiednia odżywkę. Warto też dodać do rytuału odżywianie specjalnymi ampułkami od nasady – w ten sposób już od cebulek włosy będą odżywiane od wewnątrz!

Zobacz szampony w sklepie Farmona.