Jak drukować na tkaninach?

Bardzo wiele sklepów handluje dzisiaj koszulkami z nadrukami. Dlaczego akurat teraz popularność na tego rodzaju odzież zaczęła rosnąć? W jaki sposób drukarnie odzieżowe wykonują druk na tkaninach? Czy jest to bardzo skomplikowane?

Postęp w drukarstwie

Wydaje się, iż przynajmniej częściowo za wzrost popularności druku na tkaninach odpowiedzialne jest jego udoskonalenie. Rzecz w tym, że wykonywane dzisiaj nadruki na tkaninach są lepszej jakości niż kiedyś. Dlatego też, jest więcej chętnych na zakup odzieży z nadrukami.

Niewątpliwie, należy w tym miejscu wspomnieć przede wszystkim o rozwoju dwóch technik drukarskich. Pierwsza z nich to druk sublimacyjny. Jest to rodzaj druku, który jest najczęściej wykorzystywany przez wszelkiego rodzaju drukarnie odzieżowe. Nie można jednak zapominać także o druku flexo. Niemniej jednak, pomimo wielu zalet druk flexo jednak częściej wykorzystywany jest do tworzenia nieco innych nadruków.

Nadruki sublimacyjne na koszulkach i nie tylko

Bez wątpienia, nadruki na koszulkach najczęściej są nadrukami sublimacyjnymi. Tego rodzaju technika drukarska pozwala bowiem na szybkie wykonanie wysokiej jakości druku na tkaninach.

Jeśli chodzi o rodzaj tkaniny, teoretycznie jest on dowolny. Druk może być wykonany na każdym rodzaju tkaniny, jednak musi być doi niej zawsze dodany poliester. Należy też pamiętać, że nie od razu druk pojawia się na tkaninie. Zanim nadruki sublimacyjne pojawią się na tkaninach, trzeba je umieścić na papierze transferowym. Jest to etap niezbędny, bez którego drukowanie sublimacyjne nie może się odbyć.

Zastosowanie druku flexo

Jak już wspomniano, druk na tkaninach jest możliwy także dzięki drukarkom flexo. Niemniej jednak, drukowanie tą metodą na tkaninach jest nieco trudniejsze, a efekt nie zawsze jest tak samo dobry jak w przypadku nadruków sublimacyjnych.

Jeśli chodzi o flexo, zdecydowanie częściej wykorzystuje się je do tworzenia grafik na foliach czy kartonach., Innymi słowy, głównym zastosowaniem tego rodzaju druku jest reklama i marketing.

Nadruki na tkaninach na zamówienie

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że obecnie bez trudu można zamówić wymarzone nadruki na tkaninach. Rzecz w tym, że wcale nie trzeba wybierać koszulek z nadrukami z oferty sklepu,. lecz można wymyślić swój własny wzór. Wiele osób wykorzystuje tę możliwość na przykład do umieszczenia na koszulce jakiegoś zdjęcia. Często klienci życzą sobie również umieszczenia nadruku sublimacyjnego w postaci napisu będącego jakąś sentencją wyrażającą ich poglądy.

ceny nadruków sublimacyjnych