Jak czyścić szklane balustrady?

 

Szklane balustrady czy to montowane wewnątrz czy na zewnątrz staja się co raz bardziej popularne. Wpisują się doskonale w nowoczesne wzornictwo i minimalistyczne projekty. Kojarzone do niedawna z biurowcami i budynkami użyteczności publicznej, obecnie co raz częściej stosowane są w domach prywatnych lub budynkach wielorodzinnych. Dzięki ich konstrukcji powiększa się przestrzeń którą widzimy przed sobą, szklane balustrady sprawiają wrażenie lekkich i nie ograniczających nas. Pozwalają również na większy dostęp światła i mocniejsze otwarcie dostępnej przestrzeni.

Balustrada szklana zewnętrzna

Lekka konstrukcja, większy dostęp światła i nowoczesna forma to najczęściej przemawia za zamontowaniem szklanej balustrady na zewnątrz. Może ona być zabezpieczeniem tarasu, zewnętrznej klatki schodowej lub balkonu. Szklane powierzchnie w połączeniu z lekkimi balustradami doskonale pasują do nowoczesnych elewacji obecnie budowanych domów. Dzięki bogatej ofercie kolorystycznej szkła można je idealnie dopasować do naszych potrzeb. Dobrze dopasowane balustrady zewnętrzne są dopełnieniem całego projektu elewacji budynku.

Balustrady szklane wewnętrzne

Również we wnętrzach balustrady szklane na słupkach, na rotulach, na listwie są bardzo popularne. Możemy w nich stosować więcej materiałów które można łączyć ze szkłem. To daje dodatkową liczbę rozwiązań i możliwości do wykorzystania. Balustrady szklane bez względu gdzie są montowane i w towarzystwie jakich materiałów chronią nasze schody i balkony wymagają czyszczenia i mycia. Powierzchnie szklane tylko gdy są czyste mogą zaprezentować całe swoje piękno.

Czyszczenie szkła hartowanego

Myjąc powierzchnie szklane po pierwsze musimy całą okolicę barierki dokładnie odkurzyć, tak aby nie zostały wokół niej żadne dodatkowe zanieczyszczenia. Po drugie gdy nie mamy dostępu do jednej ze stron balkonu czy barierki warto zaopatrzyć się w specjalną szczotkę teleskopową. Elementy metalowe możemy umyć ciepła wodą z delikatnym środkiem myjącym, unikajmy środków ścierających i silnie działających. Do mycia części szklanych możemy użyć specjalistycznych płynów, zwykłych płynów do mycia okien lub ciepłej wody z octem. Ważne aby i do mycia i do polerowania szyby używać miękkiej szmatki która nie porysuje powierzchni. Gdy nie chcemy często myć szklanych powierzchni warto użyć specjalistycznych preparatów które utworzą na szybie hydrofobową powłokę ochronną. Dzięki temu nasze szyby zostaną czyste dużo dłużej a ich mycie będzie dziecinnie proste.