Folie, drabinki i schody do basenu

Basen w ogrodzie to marzenie wielu osób. Jednak, aby stworzyć komfortowe, bezpieczne i zdrowe kąpielisko, konieczne jest zadbanie o kilka ważnych szczegółów. Nie wystarczy jedynie wykonanie niecki basenowej. Na rynku dostępne jest wiele akcesoriów, które mogą się okazać niezbędne.

Folie basenowe

Folia basenowa to trwałe wykończenie basenu. Dzięki niej łatwo można usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Na stronie: https://folkpool.pl/folie-basenowe-linery-do-basenu/ dostępne są folie gładkie, wzorzyste oraz gładkie z pasem ozdobnym. Dostępne są także bardziej atrakcyjne wizualnie rozwiązania jak np. folie, które swoim wyglądem przypominają naturalny kamień. Z pewnością nadadzą one basenowi niepowtarzalny wygląd.

Warto jednak pamiętać o kilku niezwykle istotnych zasadach związanych z użytkowaniem folii basenowej. Przede wszystkim temperatura wody z basenie nie powinna przekraczać 29 st. C. Nie powinno się także jej montować, gdy temperatura powietrza spada poniżej 15 st. C. Kolejną kwestią jest konieczność stosowania preparatów przeznaczonych do wody basenowej.

Używając folii basenowej trzeba także przynajmniej raz w tygodniu sprawdzać jaki jest poziom pH wody i jakie jest stężenie chloru. Zbyt wysokie lub zbyt niskie parametry mogą uszkodzić folię.

Kolor foli z czasem może się delikatnie zmienić. Producent nie gwarantuje jej jego trwałości.

Drabinki i schodki do basenu

Osoby, które posiadają basen ogrodowy, powinny także zaopatrzyć się w specjalną drabinkę lub schodki, które umożliwią łatwe i sprawne wchodzenie do wody i wychodzenie z niej. Na stronie: https://folkpool.pl/drabinki-i-schody-do-basenu/ dostępne jest wiele ciekawych propozycji.

Planując zakup tego typu produktów, przede wszystkim trzeba się zastanowić, gdzie będzie umiejscowione wejście. Powinno ono być blisko tarasu lub domu, tak, aby nie trzeba było obchodzić całego basenu do koła. Należy także zadbać o to, aby było widoczne.

Kolejną kwestią jest wybór drabinki lub schodków. Obie możliwości mają wiele zalet i ich wybór jest zależny od kilku czynników. Drabinki lepiej umieścić w mniejszych basenach, ponieważ zajmują one mniej miejsca i są bardziej praktyczne. Konieczne jest wybranie odpowiedniej ich wielkości i materiału, z którego je wykonano, a także sposobu mocowania.

Z kolei schodki to rozwiązanie bardziej eleganckie i wygodne. Można wybrać takie, których obrys wystaje poza basen lub mniej widoczne. Możliwości jest naprawdę wiele. Dostępne są schodki skośne, romańskie, prostokątne itd. Ponadto mogą być wykonane z rożnych materiałów m.in. z betonu lub akrylu. Popularnym rozwiązaniem jest także połączenie schodów z boczną leżanką, która służy do wypoczynku. Przy wyborze należy pamiętać tylko o tym, aby schody nie utrudniały przykrywania basenu i nie stwarzały dodatkowego zagrożenia. Jest to bardzo ważne. Zakup każdego elementu powinien być dobrze przemyślany.