Domy szkieletowe – różne oblicza

Domy szkieletowe prawidłowo postawione są naprawdę wytrzymałe i są zdolne do przetrwania w polskich, zmiennych i zimnych warunkach. Wokół takich domów narosło wiele mitów, które powodują, że ludzie nie do końca zdają sobie sprawę z przydatności takich domów szkieletowych.

Domy szkieletowe – tynk, czy drewno?

Jak się okazuje, oglądając jakiś dom na żywo, bardzo często nie wiemy, z jakim domem mamy do czynienia. Czy jest to dom murowany, czy jednak domy szkieletowe stoją przed nami? Wszystko spowodowane jest tym, że każdy dom szkieletowy może być tak samo wykończony jak dom murowany i niczym z wyglądu nie będzie się od niego różnił. To właściciel domu przy pomocy ekipy budowlanej decyduje o jego ostatecznym wykończeniu – tynk czy drewno? Możliwe jest również wykorzystanie płyty klinkierowej, która tworzy równie dobry i solidny efekt. 

Energooszczędne domy

Nie wszyscy zdają sobie również sprawę z tego, że domy szkieletowe mogą być domami pasywnymi. Chodzi tutaj o domy, które są energooszczędne i przyjazne naturze. Żeby jednak dom drewniany mógł spełniać takie wymogi musi mieć zainstalowany system wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Ważne jest również zastosowanie systemu ogrzewania wykorzystującego energię odnawialną. Nie można również zapomnieć o zainstalowaniu stolarki okiennej pasywnej. Takie elementy spowodują, że w przyszłości będziemy wydawać mniejsze pieniądze na utrzymanie domu. Domy budowane techniką szkieletową są dobre i warto się do nich przekonać. W szczególności, jeżeli zależy nam na czasie.