Dobrze uszczelnione okna na wymiar

Okna na wymiar to inwestycja, którą podejmuje się raz na jakiś czas. Tak, pochłania ona znaczną część budżetu, ale nie trzeba się niczego obawiać – będą to na pewno produkty, które będą spełniać postawione wobec nich oczekiwania.

Czy okna na wymiar są dobrze zamontowane?

Dlaczego tak dużo uwagi zwraca się na uszczelnienie okien? Ponieważ każdy użytkownik chciałby być pewny tego, że poszczególne produkty spełniają wobec nich postawione wymagania. To właśnie od uszczelnienia zależy to, ile ciepła będzie w domu oraz jakie rachunki za ogrzewanie trzeba będzie ponieść. Prawidłowo uszczelnione okna to takie, które nie pozwalają na straty ciepła. Szacuje się, że udział okien w zmniejszeniu strat energii cieplnej wynosi od 20- 25%. Podczas montażu okien nie można zapomnieć o tym, że warstwa zewnętrzna uszczelnienia powinna zostać wykonana w taki sposób, aby była ona odporna m.in. na warunki atmosferyczne, a także uszkodzenia mechaniczne.

Kontrola montaż okien

Okna na wymiar powinny zostać skontrolowane po zakończeniu montażu. W szczególności, jeżeli chodzi o ekipę z zewnątrz. Wszystkie okna, niezależnie od tego, jakich są rozmiarów, powinny zamykać się i otwierać w sposób płynny. Warto również przyłożyć rękę do szczeliny pomiędzy oknem a ścianą boczną, górną i dolną. Tak, aby mieć pewność, że faktycznie całe uszczelnienie zostało dobrze wykonane. Dopóki odbiór nie zostanie podpisany, zawsze można pomyśleć o tym, aby wnieść odpowiednią reklamację. Ekipa montująca zawsze powinna poprawić to, co nie wykonała w prawidłowy sposób.