Czym są zrobotyzowane stanowiska spawalnicze?

Zrobotyzowane stanowisko spawalnicze to rozwiązanie, które ma na celu wzrost wydajności przedsiębiorstwa produkcyjnego, czy też przemysłowego. Opisywany robot pozwala zaoszczędzić sporą ilość czasu, dzięki czemu w tym samym czasie może być produkowanych nawet dwa razy więcej elementów. To właśnie z tego powodu coraz więcej firm decyduje się na wdrożenie robota spawalniczego.

Możliwość programowania robota

Zrobotyzowane stanowisko spawalnicze można szybko i bezproblemowo programować, tak aby dopasować parametry pracy do aktualnie przeprowadzanych procesów. Oczywiście wykorzystuje się do tego specjalny panel, co jest opcją niezwykle wygodną i szybką.

Standardowe stanowisko robocze zwykle składa się z dwóch pól (w przypadku robotów dwuramiennych). Podczas, gdy jedna rama spawa elementy na pierwszym polu, obsługa może uzbroić drugą ramę. Po dokonaniu pełnego montażu wystarczy jedynie zatwierdzić gotowość do pracy poprzez przycisk znajdujący się na szafie sterowniczej.

Profesjonalne wdrożenie konstrukcji

Zrobotyzowane stanowiska spawalnicze wymagają profesjonalnego wdrożenia. Ważne jest to, aby skorzystać z usług osób przeszkolonych, które posiadają niezbędne doświadczenie oraz kwalifikacje. Tylko wtedy będziemy mieć gwarancję, że proces ten przebiegnie prawidłowo. Ponadto usługa objęta jest okresem gwarancyjnym, a więc w przypadku nieprawidłowości możemy liczyć na wsparcie serwisantów.

Wdrożenie robotów spawalniczych nie trwa długo, co dla wielu przedsiębiorstw będzie sporą zaletą. Trzeba również dodać, że opisywana konstrukcja pomimo zaawansowanego działania cechuje się wysoką żywotnością oraz niezawodnością.

Ceny robotów spawalniczych

Wiele przedsiębiorstw obawia się, że zrobotyzowane stanowiska spawalnicze kosztują majątek. Warto jednak wziąć pod uwagę, że jest to inwestycja, która przynosi realne zyski. W bardzo krótkim czasie zauważymy wzrost efektywności produkcji. Możemy wyprodukować kilkakrotnie więcej elementów, niż podczas eksploatacji tradycyjnego stanowiska roboczego.

Posiadając zautomatyzowane stanowiska robotnicze można również zminimalizować nakład pracy. Przedsiębiorstwa, które zdecydowały się na wdrożenie takiego rozwiązania potwierdzają jego wysoką wydajność. Oczywiście takie systemy są dopasowywane do indywidualnych potrzeb firmy, dzięki czemu nie musimy przepłacać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Trinitec