Czym jest program PIT?

Samodzielne wykonanie rozliczenia wynagrodzenia nigdy nie było prostsze. Program do rozliczania PIT jest przeznaczony zarówno dla indywidualnych użytkowników, jak również do celów komercyjnych. Nad procesem tworzenia czuwała grupa specjalistów z zakresu rachunkowości, by maksymalnie uprościć każdy etap wypełniania formularza PIT oraz usprawnić przebieg składania wniosków drogą elektroniczną.

Koszt i instalacja programu PIT

Program do rozliczania PIT jest bezpłatny, a jedynym wymaganiem jakie musi spełnić użytkownik jest posiadanie komputera z dostępem do internetu. Wystarczy wejść na naszą stronę, kliknąć w górny baner a pobieranie rozpocznie się automatycznie. Kolejnym krokiem jest instalacja, która zajmuje kilka minut. Następnie wystarczy już jedynie uruchomić program oraz wybrać jedną z opcji proponowaną przez kreator.

W jaki sposób dokonać elektronicznego rozliczenia?

Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza PIT za pomocą pobranego programu. Dzięki prostej konstrukcji tego narzędzia zajmuje to jedynie kilka chwil. Początkujący użytkownicy mogą pokusić się o skorzystanie z opcji częściowo automatycznego uzupełniania by maksymalnie uprościć sobie zadanie. W razie wprowadzenia błędnych danych program umożliwia powrót do uprzednio wypełnionych komórek i poprawienie pomyłek. Ostatnim etapem jest przesłanie gotowego formularza drogą elektroniczną do urzędu skarbowego. Otrzymanie urzędowego potwierdzenia odbioru jest gwarancją dotarcia dokumentów do celu.