Czy wiesz jak uniknąć gafy wybierając muzykę na wesele?

Dobór muzyki na wesele nie zawsze jest łatwą rzeczą. Chociaż z założenia ma to być muzyka taneczna, również w jej obrębie różni ludzie mają różne gusta. Prawdopodobnie nie da się perfekcyjnie zadowolić wszystkich gości weselnych, ale warto pamiętać o kilku radach, które pozwolą większości z nich cudownie się bawić.

Disco-polo

Z disco-polo jest trochę jak z oglądaniem seriali – nikt się nie przyznaje, ale każdy wie co się aktualnie dzieje. Disco-polo zarzuca się, że jest muzyką nieambitną. Ale czy wesele jest od tego, aby prowadzić intelektualne dysputy? Nie. Cała impreza powinna odbyć się w atmosferze beztroskiego świętowania i zabawy. Dlatego też ten styl muzyczny pozostaje w salach weselnych od lat, bez względu na jego opinię.

Italo-disco

Ten typ muzyki to nic innego jak nasze rodzime disco-polo, śpiewane po włosku. Z jakiegoś powodu cieszy się lepszą sławą niż jego polski odpowiednik. Jeśli więc naprawdę disco-polo chcemy uniknąć, italo-disco z powodzeniem zastąpi jego lekki, taneczny charakter.
Lata 60. 70. 80. i 90.
Przeboje z tych lat są równie taneczne jak muzyka disco-polo i większość osób je zna. Możemy być pewni, że układy choreograficzne z „YMCA” czy „Macareny” porwą do tańca nawet starsze pokolenie.

Polskie piosenki o miłości

Na wielu weselach można usłyszeć romantyczne piosenki takie jak „Zawsze tam gdzie Ty”, „Przetańczyć z Tobą chcę całą noc” czy „Wielka miłość”. Są one dobrym, spokojnym przerywnikiem w szalonym tańcu, jednak należy mieć z nimi umiar, aby goście się nie znudzili. Częstym błędem na weselach jest piosenka „Windą do nieba”, która w całości opowiada o nieszczęśliwej miłości, jednak większość ludzi kojarzy tylko jej wesoły refren. Oczywiście żadne wesele nie może odbyć się bez podziękowania rodzicom – tu nie ma lepszego utworu do zadedykowania, niż „Cudownych rodziców mam”.
Jeśli mamy wątpliwości co do repertuaru, dobry DJ na wesele albo doświadczona orkiestra rozwiążą nasz problem. Opowiedzmy im o naszym guście, a także o średniej wieku gości. Ze swoim doświadczeniem na pewno będą wstanie nam coś doradzić lub zaproponować.