Czas na narty

Może zabrzmi to kontrowersyjnie, ale sezon zimowy warto planować latem, a nie wtedy, gdy za oknem sypie pierwszy jesienny jeszcze śnieg. Może się okazać, że spontaniczna decyzja o kilkudniowym wypadzie na narty spali na panewce, gdyż pensjonaty będą pełne turystów, a kupienie na szybko sprzętu sportowego niemożliwe lub skończy się zakupem nietrafionego modelu nart, niedopasowanych do kupującego.

Rodzaj aktywności zimowej

Pierwszym pytaniem, jakie należy sobie zadać planując zimowy wyjazd, jest rodzaj aktywności fizycznej. To od niej zależy miejsce oraz dobór sprzętu sportowego. A wybór aktywności zimowej jest ogromny:
– rekreacyjny wyjazd z dziećmi nastawiony na saneczkowanie
– nauka jazdy na łyżwach i nartach dla rodzin z nieco starszymi dziećmi
– korzystanie z wyciągów narciarskich i tras do narciarstwa zjazdowego
– biegi na nartach
– wyprawy skiturowe.

Wybór sprzętu narciarskiego

Jeśli wybór padł na narciarstwo, trzeba zastanowić się, czy od razu zakupuje się sprzęt, czy na początek korzystniej wypadnie wypożyczenie go na miejscu. W pierwszym wypadku dopasujemy narty i osprzęt bezpośrednio do własnych parametrów, przede wszystkim wagi ciała i wzrostu. Obie wartości są ważne zwłaszcza w przypadku narciarstwa skiturowego, gdzie od jakości nart zależy komfort wielogodzinnej wędrówki. Narty skiturowe powinny być lekkie, odpowiednio zwężane w części środkowej, wyposażone w bezpieczne zapięcia z doskonale dopasowanymi butami i fokami. Takie wymagania spełniają między innymi narty skiturowe atomic, których producenci zadbali o niezwykłą lekkość, nowoczesne komponenty oraz ciekawy dizajn sprzętu. Jeśli jednak wyprawa na narty ma być jednorazowym przedsięwzięciem, można pokusić się o znalezienie nart skiturowych atomic w wypożyczalniach. Na miejscu będzie można skorzystać też z fachowej porady dotyczącej pozostałego wyposażenia, odpowiedniego dla wybranych przez siebie nart skiturowych atomic.

Trasy skiturowe w Polsce

Od czasu, gdy narciarstwo skiturowe zaczęło być popularne powstało sporo przewodników opisujących najciekawsze trasy skiturowe w polskich górach. W zależności od preferencji można wybrać wyprawę w dzikie Bieszczady lub Góry Izerskie, modne Karkonosze i Tatry lub wybrać się w inne pasma Sudetów lub Beskidów. Należy pamiętać, że szlaki skiturowe często biegną w nieuczęszczanych partiach gór, więc planując wyprawę trzeba skompletować apteczkę, nadajnik gps oraz telefon i przenośna ładowarkę, by w razie wypadku móc zadzwonić po pomoc. Przyda się także wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz fakt, że narty skiturowe atomic posiadają rowki w czubkach, aby w razie potrzeby spiąć je razem i zamienić na sanki do przewozu osoby rannej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://proshop.com.pl/3_atomic